رویترز: گوگل میلیون ها دلار صرف بازاریابی موبایل های پیکسل می کند

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، گوگل سرمایه بسیار زیادی را برای بازاریابی و تبلیغات تلفن های هوشمند جدیدش، یعنی پیکسل و پیکسل اکس ال اختصاص دیده است. طبق آمار به دست آمده غول جستجوی اینترنتی تا این لحظه نزدیک به 3.2 میلیون دلار صرف تبلیغات تلویزیونی محصولات یاد شده کرده و مدیران بازاریابی آن سرمایه ای تا چند ده میلیون دلار در اختیار دارند.

در حال حاضر رقابت در بازار تلفن های هوشمند آن هم با حضور حریفان بزرگی مثل اپل و سامسونگ مستلزم صرف رقم های بالا در حوزه بازاریابی و تبلیغات است و به لازمه ی استمرار در مارکت تبدیل شده.

گوگل که تاکنون بیشتر تمرکز خود را روی تولید محتوا و محصولات «توسعه دهنده محور» قرار داده بود، در رویکرد نوین خود به سمت «مصرف کنندگان» تمایل پیدا کرده و با اعتماد به نفس کامل، خود را یکی از برترین تولید کنندگان سخت افزار عمومی صنعت تلفن های هوشمند می داند.

1475603724864_20160928-google-camera-leader-tim-knight-003-w600

با وجود اینکه گوگل تمایلی به افشای ارقام هزینه شده در راستای بازاریابی محصولات خود ندارد، تحلیلگران بازار معتقدند سرمایه تبلیغاتی پیکسل «سرسام آور» بوده و تا مدت زیادی دنبال خواهد شد. به علاوه گفته می شود کمپانی مورد بحث قصد دارد برخی از فضاهای تبلیغاتی مسابقات فوتبال ایالات متحده امریکا را در اختیار گرفته و میلیون ها دلار را صرف نمایش عمومی تبلیغات در آنها کند.

تلفن های هوشمند گوگل از معدود سخت افزار هایی هستند که مستقیماً مصرف کننده عام را هدف قرار داده و اهالی مانتین ویو تصمیم دارند از تمام توان مالی و بازاریابی خود برای تبلیغ آن بهره ببرند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، گوگل به جایگاهی شناخته شده تر و البته فضای بسیار قابل رویت تری در صنعت تلفن های هوشمند نیاز داشته و با تولید سخت افزار های بی نقص می تواند به سادگی با اپل و سامسونگ رقابت نماید. تلفن های هوشمند پیکسل و پیکسل اکس ال احتمالا کمتر از دو هفته ی دیگر در جهان عرضه خواهند شد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟