آیا روند نزولی فروش تلفن های هوشمند در سال 2017 ادامه خواهد یافت؟

آیا روند نزولی فروش تلفن های هوشمند در سال 2017 ادامه خواهد یافت؟

آمار فروش و تقاضا برای خرید تلفن های هوشمند سال ۲۰۱۶ نسبت به سال گذشته کاهش نسبی داشته و اطلاعات منتشر شده تاکنون از تمایل مصرف کنندگان به تهیه موبایل جدید در سال ۲۰۱۷ سخن می گویند.

بر اساس گزارش وب سایت Gartner اغلب مردمی که در سال ۲۰۱۵ تلفن هوشمند جدیدی خریداری کردند، با توجه به روند پیشرفت بسیار آرام مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری سال های اخیر، امسال تمایلی به تعویض موبایل خود ندارند.

چنین اتفاقی موجب کاهش میزان فروش تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۶ شده و تقریباً با نزول تقاضای ۳۰ میلیون واحدی روبرو بوده ایم. اما شرایط به احتمال زیاد برای سال ۲۰۱۷ تغییر کرده و موبایل های جدید نیروی کافی برای متقاعد کردن مخاطبین عام را خواهند داشت.

thumb-google-pixel-and-pixel-xl-hands-on-aa-no-watermark-840x472-w600

بازار موبایل در سال های گذشته به بلوغ مناسبی رسیده و هر دستگاه هوشمند امکان بهره وری نسبتاً طولانی تری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. این روزها حتی ظاهر تلفن های تولیدی شرکت های مختلف نیز تفاوت چندانی نداشته و به طراحی هایی مثل ال جی G5 و Moto Z می توان «متفاوت» گفت.

همانطور که می دانیم بخش اعظمی از رشد فروش تلفن های هوشمند به تولید کنندگان چینی مثل هواوی و شیائومی مربوط شده که با قیمتی بسیار پایین دستگاه هایی فوق العاده قدرتمند روانه بازار می کنند. آمار Gartner نشان می دهد اغلب کسانی که (در امریکا، اروپا و چین) برای نخستین بار اقدام به خرید موبایل می کنند، تلفن های هوشمند چینی را انتخاب می نمایند.

علاوه بر این رشد شگفت انگیز فروش موبایل در کشور های پر جمعیتی مثل هند، تاثیر قابل توجهی در آمار جهانی گذاشته و به نظر می رسد این روند در سال ۲۰۱۷ با سرعت بیشتری ادامه داشته باشد. بنابراین احتمال داده می شود روند نزولی فروش تلفن های هوشمند متوقف شده و در سال های آینده شاهد رشد چشم گیر آن نیز باشیم.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato