سامسونگ از «ناامنیِ» نسخه «امن» نوت 7 باخبر است، اما سکوت را ترجیح می دهد

سامسونگ از «ناامنیِ» نسخه «امن» نوت 7 باخبر است، اما سکوت را ترجیح می دهد

بعد از گزارش انفجار و آتش سوزی چند مدل از تلفن های هوشمند نوت ۷ جایگزین شده و انتشار بیانیه رسمی سامسونگ، نام این شرکت دوباره به سرتیتر خبرگزاری ها تبدیل شده است.

به گزارش شبکه CBS، چند شب پیش و قبل از رسانه ای شدن خبرهای تایوان و فارمینگتون، حوالی ساعت ۴ بامداد، تلفن گلکسی نوت ۷ فردی به نام «مایکل کلرینگ» آتش گرفته و دود غلیظی تمام محیط اتاق خواب وی را فرا می گیرد. در این شرایط مایکل فوراً با آتش نشانی تماس گرفته و بعد از مدت کوتاهی به علت استشمام دود مسموم باتری، دچار برونشیت حاد شده و به بیمارستان منتقل می شود.

صبح همان روز افرادی از طرف سامسونگ به ملاقات مایکل رفته تا در مورد مدل تلفن هوشمند مورد بحث تحقیق کنند. با وجود مخالفت مایکل از تحویل دادن تلفن حادثه دیده، سامسونگ بعد از بررسی کوتاهی متوجه می شوند گلکسی نوت ۷ مذکور، یکی از نسخه های امن تعویض شده ای بوده که کمتر از یک هفته پیش به دست مایکل رسیده است.

Screen Shot 1395-07-18 at 4.16.32 PM-w700-w600

تا اینجای کار فرد مصدوم تصور می کرد سامسونگ قصد کمک داشته و برای رفع و رجوع این مشکل در محل حضور پیدا کرده است. اما مایکل بعد از دریافت پیامکی از طرف نماینده سامسونگ که سهواً برایش ارسال شده بود، متوجه می شود ماجرا خیلی هم خوب پیش نخواهد رفت. محتوای پیامکی که به اشتباه برای مایکل ارسال شده به شرح زیر است:

فعلا حواستان به حادثه باشد. اگر احساس می کنید لازم است از او دلجویی کرده و دعوت به آرامش کنید؛ در غیر این صورت اگر شروع به تهدید و شکایت کرد، به حال خود رهایش کرده و ببینید تا کجا پیش خواهد رفت.

این مسئله نشان می دهد سامسونگ قبل از انتشار بیانیه رسمی خود به مشکل آتش سوزی نسخه های امن گلکسی نوت ۷ آگاه بوده؛ ولی هیچ سخنی از آن به میان نیاورده و اذعان داشته نسبت به استمرار این مشکل اطمینان ندارد. به نظر می رسد مدیران شرکت کره ای برای بیشتر خدشه دار نشدن اعتبار برند خود، تمایلی به اعلان فراخوان دوم جمع آوری تلفن های هوشمندشان ندارند. شبکه CBS امریکا گزارشی از این حادثه و اظهارات مایکل تهیه کرده که می توانید در ادامه تماشا کنید:

نظرات ۱۲۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato