4 پروژه سری ب ام و M POWER که هرگز به تولید انبوه نرسیدند

4 پروژه سری ب ام و M POWER که هرگز به تولید انبوه نرسیدند

4 پروژه سری ب ام و M POWER که هرگز به تولید انبوه نرسیدند

بخش M بی ام و که نام آن از حرف اول واژه موتور اسپرت (Motorsport) برگرفته شد، در ابتدا با هدف اجرایی کردن برنامه های این کمپانی برای حضور مسابقات اتومبیل رانی پا به عرصه گذاشت. اما با گذشت زمان این رویه تغییر پیدا کرده و این بخش در کنار حضور در مسابقات، به توسعه خودروهایی با عملکرد بهتر نسبت به نسخه های معمولی و تولید مشغول شد.

از دهه هفتاد میلادی تاکنون محصولاتی که به نشان M مزین شده اند، همگی از مشخصات فنی بسیار بهتر و ظاهری مهیج تر برخوردار بوده اند و استانداردهای جدیدی را در زمینه هندلینگ، لذت رانندگی و عملکرد فنی ارائه داده اند.

BMW-M4_GTS_2016

نسخه M سری ۳ که با نام M3 شناخته می شود، در سال ۱۹۸۵ (به عنوان مدل ۸۶) متولد شد. از همان بدو تولد، این سدان اسپرت به یک استاندارد در کلاس خود تبدیل شده و رقبا محصولات خود را با آن مقایسه می کنند.

بعد از گذشت سه دهه باواریایی ها تصاویری از پروتوتایپ های را که بر اساس M3 های مختلف شکل گرفته اما هرگز به مرحله تولید نرسیدند، منتشر کرده اند.

در بین این نمونه های اولیه مواردی دیده می شوند که به احتمال بسیار طرفداران متعصب بی ام وی از تولید نشدن آنها ابراز خوشحالی خواهند کرد! در ادامه با معرفی این نمونه ها با ما همراه باشید.

۱- وانت M3 مدل ۱۹۸۶

M3 E30 Pickup

بخش M بی ام وی ظاهرا علاقه زیادی به M3 E30 داشته و نسخه ای ویژه از آن را برای جابجایی تجهیزات خود تولید کرده بود! اما مشکلی در این بین وجود داشت و آن اینکه با توجه به قابلیت های فنی و توانایی M3 در شتاب گیری، فرمان پذیری و قدرت مانور بالا نسخه وانت آن برای جابجایی بار مناسب نبود!

bmw-m3-e30-09-20

در زیر کاپوت این وانت باواریایی ابتدا یک موتور ۲ لیتری با قدرت ۱۹۲ اسب بخار نصب شده بود اما بعدها با موتوری ۲.۳ لیتری با ۲۰۰ اسب بخار قدرت جایگزین شد.

M3-E30 Pickup 2

وانت M3 به مدت ۲۶ سال در محوطه کارخانه برای جابجایی وسایل مختلف مشغول بود و سرانجام ۴ سال پیش بازنشسته شد. بر اساس اعتقاد کمپانی بی ام وی، این پروتوتایپ ها می توانند اهداف تعیین شده را محقق کرده و به دانشجویان درس های زیادی را بیاموزند.

اینکه چرا این وانت غیرمنتظره حتی به تعداد محدود ساخته نشد، یک راز باقی مانده است.

۲- بی ام وی M3 کامپکت ۱۹۹۶

bmw-m3-compact-e36

هر چقدر درباره این اتومبیل کمتر صحبت کنیم بهتر است! نسخه کامپکت یا کوچکتر M3 با این هدف عرضه شد که افراد جوان تر را بیشتر به سمت دنیای M ترغیب کند.

آنطور که بی ام وی ادعا می کند، M3 کامپکت "تا حدودی" جد M2 امروزی محسوب می شود.

bmw-m3-compact-e36 2

این نسخه که ۱۵۰ کیلوگرم نسبت به E36 M3 وزن کمتری داشت، به همان موتور ۳.۲ لیتری شش سیلندر با ۳۲۱ اسب بخار قدرت مجهز شده بود. بنابراین به احتمال بسیار عملکری بهتر در مقایسه با نسخه سدان داشته، هر چند اطلاعاتی در این باره در دسترس نیست.

bmw-m3-compact-e36 3

۳- بی ام وی M3 تورینگ ۲۰۰۰

دیگر محصول توسعه یافته توسط بخش M یک استیشن بود. سری ۳ استیشن اتاق E46 که هنرنمایی نسخه سدان آن را در سریال پرطرفدار هشدار برای کبری ۱۱ دیده بودیم، در نسخه تورینگ به اتاق جراحی رفته و با نشان M از آن اتاق خارج شد.

bmw-m3-touring-c

یاکوب پولشاک (Jakob Polschak) مدیر طراحی نمونه های اولیه و یکی از کارمندان با سابقه بی ام وی گفته: "این پروتوتایپ به ما نشان داد که ساخت نسخه M سری ۳ تورینگ حداقل از لحاظ فنی کاملا ممکن بوده و دشواری زیادی ندارد."

bmw-m3-touring-c 2

"مساله مهم دیگر این بود که ما می خواستیم نشان دهیم این بود که می شد به راحتی درهای عقب را با قوس های گلگیر عقب بدون استفاده از ابزارهای جدید و گران قیمت هماهنگ کرد."

P90236608_lowRes_the-bmw-m3-csl-e46-0

۴ - وانت M3 مدل ۲۰۱۱

وانت M3 پس از سالها دوباره بازگشت. وانت قبلی که بر روی اتاق E30 شکل گرفته بود، در سال ۲۰۱۱ و پس از حدودا ۲۵ سال خدمت رسانی بازنشسته شد.

پس بخش M به فکر جایگزین افتاده و دوباره سراغ نسخه کانورتیبل سری ۳ رفت تا با انجام تغییرات مختلف آن را به یک وانت تبدیل کرده و نشان خود را بر روی آن نصب کند.

bmw-m3-pickup-co

یاکوب درباره این وانت جنجالی گفته: "مراحل تبدیل سری ۳ کانورتیبل به وانت در بهار ۲۰۱۱ شروع شد. اواسط آماده سازی یکی از افراد پیشنهاد جالبی داد و گفت که به دلیل نزدیکی به ماه آپریل این پروژه را با نام دروغ آپریل معرفی کنیم."

bmw-m3-pickup-co 2

در آن زمان تصاویر جاسوسی منتشر شده از وانت بی ام وی در نوربرگ رینگ سر و صدای بسیار زیادی به پا کرد و همه خود را برای دیدن وانتی با قابلیت های فنی بالا آماده کرده بودند.

bmw-m3-pickup-co 3

سرانجام در اول آپریل ۲۰۱۱ بی ام وی چهارمین نسخه عجیب سری ۳ با نشان M را معرفی نمود.

در زیر کاپوت این وانت باواریایی، موتوری هشت سیلندر با ۴۱۴ اسب بخار قدرت قرار داشت که می توانست تایرهای اتومبیل را در عرض چند دقیقه به دود تبدیل کند. جالب اینکه ظرفیت حمل بار این وانت ۴۵۰ کیلوگرم عنوان شده بود.

bmw m3 e92

با وجود تمام شایعات وانت M3 کاملا واقعی بود، اما هرگز قرار نبود بصورت تولید انبوه وارد خیابان ها شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل