صاحبان گجت هایی به جز پیکسل هم می توانند از مزایای Google Assistant بهره مند شوند

صاحبان گجت هایی به جز پیکسل هم می توانند از مزایای Google Assistant بهره مند شوند

شاید جذاب ترین قابلیتی که در انحصار موبایل های پیکسل قرار دارد (البته روی کاغذ) استفاده از مزایای Google Assistant باشد. دستیار گوگل نسخه ارتقاء یافته و هوشمندتر Google Now محسوب می شود که اگر خاطرتان باشد در این مقاله برخی از قابلیت های مفید آن را با یکدیگر از نظر گذراندیم.

مطابق پستی که اخیرا brainelv، یکی از کاربران انجمن های گفتگوی XDA منتشر کرده به نظر می رسد که علیرغم اعلام گوگل می توان Assistant را در موبایل هایی به جز پیکسل نیز به کار گرفت. از شروط فعال سازی دستیار گوگل در گجت های غیر پیکسل این است که حداقل اندروید ۷.۰ و نسخه ۶.۵.۳۵.۲۱ اپلیکیشن رسمی گوگل را نصب کرده باشید.

اگر واجد این شرایط باشید، فرآیند فعال سازی وقت زیادی از شما نمی گیرد. تنها کاری که می بایست انجام بدهید تغییر فایل yourbuild.pro، سپس ریبوت دستگاه و در نهایت پاکسازی کش اپلیکیشن جستجوی گوگل است. شایان ذکر است که برای تغییر فایل build.prop به دسترسی روت احتیاج خواهید داشت. 

منبع این خبر یعنی وبسایت اندروید پلیس اعلام کرده که تست این روش روی تلفن هوشمند نکسوس ۶P موفقیت آمیز بوده است. اگر خواهان امتحان این روش هستید می توانید به انجمن های XDA مراجعه و راهنمای قدم به قدم فعالسازی را از آنجا مطالعه کنید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato