پتنت دیگری از اپل که شایعه بدون حاشیه بودن نمایشگر آیفون بعدی را تایید می کند

پتنت دیگری از اپل که شایعه بدون حاشیه بودن نمایشگر آیفون بعدی را تایید می کند

چندی پیش بود که درباره پتنتی از اپل برایتان نوشتیم که تکنولوژی قرار دادن سنسور اثرانگشت و سایر قطعات حساس به فشار را درون نمایشگر به نمایش می گذاشت. حالا اخیراً پتنت دیگری از اپل یافته شده که قابلیت قرار دادن سنسور حساس به نور و دیگر سنسورها را به صورت مستقیم در نمایشگر فراهم می آورد.

این بدان معناست که دیگر نیازی به فضایی خالی در اطراف نمایشگر برای قرار دادن سنسورها نیست و اپل می تواند برنامه های خود برای عرضه موبایلی با نمایشگر بدون حاشیه در سال ۲۰۱۷ را محقق سازد که پیش از این شایعات زیادی درباره آن شنیده ایم.

سنسورهای حساس به نور به صورت خودکار می توانند میزان روشنایی نمایشگر را براساس شرایط محیطی تنظیم نمایند. به عنوان مثال، نمایشگر زیر نور مستقیم خورشید به وضوح نمایان خواهد بود و در محیطی تاریک، نور آن کاهش می یابد تا آسیبی به چشم کاربر وارد نگردد. تمام اسمارت فون های امروزی از این سنسور بهره می برند و تولیدکنندگان آن را بالا یا پایین نمایشگر قرار می دهند.

18596-17778-161011-Sensor-l-w600

با این حال اپل قادر است از این پس سنسور مورد نظر را درون خود نمایشگر قرار دهد و مدعی شده که از همین تکنیک می توان برای سنسور مجاورت سنجی نیز استفاده نمود. با این همه، این تکنولوژی مسلماً هنوز تکامل یافته نیست و از ضعفی کوچک بهره می برد.

در واقع آن بخش از نمایشگر که سنسورها در داخل آن قرار گرفته اند، قابلیت های لمسی خود را از دست خواهند داد اما می توان از این فضا برای نمایش محتویات غیرقابل تعامل، مانند زمان و عمر باتری استفاده نمود. در نهایت اپل مشخصاً با پتنت های تازه اش، در حال حرکت به سمت تولید آیفونی با نمایشگر بدون حاشیه است؛ اما این که چنین موبایلی بالاخره چه زمانی به دست مشتریان خواهد رسید، سوالی است که تنها با انتظار پاسخش را خواهیم یافت.

18596-17779-161011-Sensor-2-l-w600

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato