ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ادقام تسلا با سولار سیتی
خودرو

شکایت 7 سهامدار تسلا از ایلان ماسک در خصوص ادغام این شرکت با سولار سیتی

مدت زیادی است که اعلام شده دو کمپانی تسلا (تولید کننده خودروهای برقی) و سولار سیتی (تولید کننده باتری) قصد دارند با یکدیگر ادغام شوند، اما به نظر می رسد موانع پیش روی این دو ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۰

مدت زیادی است که اعلام شده دو کمپانی تسلا (تولید کننده خودروهای برقی) و سولار سیتی (تولید کننده باتری) قصد دارند با یکدیگر ادغام شوند، اما به نظر می رسد موانع پیش روی این دو کمپانی بیشتر از تصور اولیه مدیران آن است.

اوایل این هفته هفت سهامدار نسبتاً مهم تسلا، شکوایه هایی را در خصوص این ادغام علیه ایلان ماسک تنظیم و تقدیم دادگاه کرده اند. این گروه معتقدند که ماسک از روی عمد مفاد توافق با سولار سیتی را علنی نمی کند. آنها از دادگاه درخواست کرده اند تا جلوی اجرایی شدن این قرارداد ادغام را بگیرد.

اما در پاسخ تسلا و سولار سیتی در طی بیانه های جداگانه ای اعلام کرده اند که علی رغم این شکایت، روند یکی شدن دو کمپانی را با جدیت پیگیری خواهند کرد. آنها همچنین روز 17 نوامبر (27 آبان) را به عنوان زمان برگزاری رای گیری میان سهامداران جهت انتقال 2.7 میلیارد دلاری تمام سهام سولار سیتی به تسلا تعیین کرده اند.

در صورت انجام این معامله، هر واحد سهام سولار سیتی با 0.11 واحد از سهام تسلا معادل سازی خواهد شد.

البته همه این ها در صورتی اتفاق خواهد افتاد که تسلا بتواند در دادگاهی که روز 14 اکتبر (23 مهر) برای رسیدگی به شکایت 7 سهامدارش برگزار می شود، دادگاه را قانع کند.

علاوه بر این، کمپانی مذکور قرار است دو روز بعد محصولی غیر منتظره را رونمایی کند، گرچه بعید به نظر می رسد این رونمایی ارتباطی به همکاری مشترک آنها با سولار سیتی داشته باشد.

آخرین رویداد پیش از روز رای گیری نیز ارائه برنامه های مالی و سایر اطلاعات جزئی در خصوص ادغام پیش روی دو کمپانی در تاریخ 1 نوامبر (11 آبان) خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی