ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مریخ نوردان برای رفع دلتنگی از واقعیت مجازی استفاده خواهند کرد

فضانوردانی که برای پیمایش و تحقیقات به سیاره مریخ فرستاده می شوند، بدون تردید مرحله ای از خلاء و تنهایی را تجربه خواهند کرد که هیچ بشری توانایی درک آن را ندارد. چطور ممکن است ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۲۵ مهر ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰

فضانوردانی که برای پیمایش و تحقیقات به سیاره مریخ فرستاده می شوند، بدون تردید مرحله ای از خلاء و تنهایی را تجربه خواهند کرد که هیچ بشری توانایی درک آن را ندارد. چطور ممکن است احساس کنید متعلق به کره زمین هستید، در حالتی که سیاره دوست داشتنی تان تنها به شکل یک نقطه در فضا دیده می شود؟

ناسا، سازمان فناوری های هوشمند امریکا و شرکت فعال در حوزه واقعیت مجازی 8i با همکاری یکدیگر قصد دارند با فراهم آوری بسترهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به رفع احساس تنهایی، دلتنگی، سکوت مطلق و یکنواختی ماموریت های مربوط به سیاره مریخ بپردازند. هدف اصلی این رویکرد اعلان پیام های روحیه بخش و اتصال به خانواده و هم نوعان بوده تا به نحوی دلیل این چالش بهتر درک شود.

سخنرانی ها و ویدیوهای الهام بخش فضانوردانی چون Buzz Aldrin و موسیقی های شنیدنی Reggie Watts از جمله اولین محتواهای واقعیت مجازی مریخ نوردان خواهد بود.

گفتنی است تجربه شبیه سازی سفر به مریخ HI-SEAS (واقع در جزیره هاوایی که مراحل تحقیقات و زندگی روی سطح کره مریخ را شبیه سازی کرده و 4 الی 12 ماه به طور خواهد انجامید) نیز از این ویدیوها و پیام ها بهره مند بوده و برای تماشای ویدیوهای واقعیت مجازی مورد بحث لازم نیست حتماً در منظومه شمسی سفر کنید؛ علاوه بر این Time با امضای قراردادی با 8i تمام محتوای ذکر شده را از اوایل سال 2017 به پلتفرم Life VR خواهد آورد و تجربه Buzz Aldrin به طور تمام و کمال روی بسترهای HTC Vive و Oculus Rift عرضه خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی