افت سهام تسلا در پی تاخیر یک ساله برای تحویل مدل 3

افت سهام تسلا در پی تاخیر یک ساله برای تحویل مدل 3

مدل ۳ جدیدترین خودروی توسعه یافته توسط کمپانی پر سر و صدای این روزها یعنی تسلا موتورز است که از همان بدو معرفی و آغاز ثبت شفارش، به دلیل استقبال فوق العاده بالای مشتریان توجه تقریبا تمامی نشریات خودرویی را به سمت خود جلب کرده است.

Tesla-Model_3-2018-800-01

تاکنون حدود ۴۰۰ هزار سفارش برای مدل ۳ ثبت شده که بر اساس برنامه ریزی های تسلا قرار بود تحویل آنها نهایتا تا اواخر سال ۲۰۱۷ شروع شود.

یکشنبه قبل تغییراتی در سایت این شرکت اعمال شد که بر اساس آن سفارش های جدید برای مدل ۳ از اواسط یا اواخر سال ۲۰۱۸ تحویل داده خواهند شد.

Tesla-Model_3-2018-800-02

این موضوع ظاهرا کمی باعث سردرگمی پایگاه خبری CNBC شده بود، اما بعدا تسلا تایید کرد که زمان تخمینی اعلام شده فقط برای سفارش های جدید است و شامل مواردی که قبلا ثبت شده اند، نمی شود.

Tesla-Model_3-2018-800-05

انتظار می رود فرایند تحویل ۴۰۰ هزار سفارش ثبت شده از اواخر سال ۲۰۱۷ آغاز شود. یکی از نمایندگان کمپانی تسلا در این باره گفت: "بروزآوری سایت تسلا، منعکس کننده تغییرات در برنامه های ما نیست.

ما قصد داریم از اواسط سال ۲۰۱۷ تولید مدل ۳ را شروع کنیم و برنامه تحویل خودروها را برای سفارشات جدید/آتی در صفحه مارکتینگ، تنظیم کرده ایم."

2017-Tesla-Model-3-2016-Tesla-Model-X-Tesla-Model-S-front-three-quarter

شایان ذکر است که مدل ۳ یک سدان کامپکت لوکس به قیمت ۳۵۰۰۰ دلار است که در ۳۱ مارس امسال معرفی شد. طبق انتظار پیشرانه این خودرو نیز کاملا الکتریکی بوده و توانایی پیمایش حداقل ۳۵۰ کیلومتر مسافت با یک بار شارژ را دارد.

Tesla-Model_3-2018-800-06

استقبال از پیش فروش مدل ۳ آنقدر بالا بود که ایلان ماسک تصمیم به تسریع روند ساخت کارخانه های تولید کننده این خودرو گرفت. قبلا قرار بود تا سال ۲۰۲۰ ظرفیت تولید سالانه این خودرو به ۵۰۰ هزار دستگاه برسد، اما پیش فروش نجومی باعث شد ماسک این ظرفیت را برای سال ۲۰۱۸ تعیین کند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato