ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل در حال توسعه پلتفرم واقعیت مجازی بی سیم است

در ماه های گذشته، همراه با شایعات پیرامون هدست واقعیت مجازی گوگل (موسوم به پلتفرم Daydream)، از پروژه متفاوتی در همین حوزه یاد می شد که به پلتفرم دیگری از واقعیت مجازی گوگل اشاره داشت. اما ...

در ماه های گذشته، همراه با شایعات پیرامون هدست واقعیت مجازی گوگل (موسوم به پلتفرم Daydream)، از پروژه متفاوتی در همین حوزه یاد می شد که به پلتفرم دیگری از واقعیت مجازی گوگل اشاره داشت. اما بعد از مدت کوتاهی گفته شد کمپانی ساکن مانتین ویو مراحل توسعه آن را فعلاً متوقف ساخته و تمام تمرکز خودش را روی Daydream برده است.

سرانجام ماه گذشته گوگل از هدست جدید واقعیت مجازی خود تحت عنوان Daydream View پرده برداشت که پس از کاردبورد، دومین تلاش این شرکت در زمینه VR محسوب می شود.

به گزارش Business Insider، فایل های ثبت رسانه جدیدی از طرف گوگل در وب سایت کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده امریکا دیده شده که احتمالاً به پلتفرم جدید هدست واقعیت مجازی این شرکت اشاره دارد.

جزئیات در حال حاضر بسیار محدود بوده و اطلاعات مندرج در اسناد FCC، بسیار پیچیده و ویرایش شده هستند. اما با این وجود به نظر می رسد پلتفرم مورد بحث دستگاهی بی سیم (وایرلس) بوده و احتمالاً با همان پروژه متوقف شده ی قبلی مرتبط است.

کلی بیور در حال نمایش هدست واقعیت مجازی View گوگل

شایان ذکر است در متن اسناد ذکر شده نام «مایک جزایری» مدیر ایرانی واحد محصولات گوگل به چشم می خورد که در زمینه رویکردهای این شرکت در قبال واقعیت مجازی نیز مشغول فعالیت است.

علاوه بر این با توجه به محتوای موجود در FCC، به نظر می رسد این دیوایس جهت تولید انبوه و فروش عام طراحی نشده و هدست واقعیت مجازی بی سیم گوگل فعلاً در حد پلتفرم آزمایشی باقی خواهد ماند تا شاید در آینده به مرحله عرضه به بازار برسد.

یقیناً آشنایی با یک هدست واقعیت مجازی بی سیم ساخته شده توسط گوگل می تواند بسیار مسرت بخش باشد، هرچند به احتمال زیاد زمان زیادی تا دسترسی عمومی به آن باقی مانده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • New Wolf
    New Wolf | ۲ آبان ۱۳۹۵

    گوگل پیکسل ایران میاد؟ کی میاد؟

مطالب پیشنهادی