ردیاب چشم Tobii اکنون قادر به تشخیص حرکت سر است

ردیاب چشم Tobii اکنون قادر به تشخیص حرکت سر است

گیمرهای حرفه ای سیری ناپذیرند؛ آنها هر روز فریم ریت بهتر، گرافیک بالاتر و سخت افزار قدرتمندی در صنعت بازی های ویدیویی می خواهند و برای هر میلی ثانیه از گیمینگ ارزش قائل هستند.

تکنولوژی ردیابی چشم، مرحله جدیدی از سخت افزارهای دنیای بازی است که توانایی به ارمغان آوردن نیازهای گیمرهای مدرن امروزی را داشته و در عین حال موجب پیشرفت صنعت گیمینگ خواهد شد.

شرکت Tobii که از فعالان توسعه سخت افزار ردیابی چشم به شمار می رود، در سال ۲۰۱۴ اولین دستاورد خود را تحت نام EyeX روانه بازار کرد. محصول ردیابی چشم توبی تاکنون راه خود را به چند مدل لپتاپ گیمینگ و مانیتور باز کرده و به صورت مستقل نیز به فروش می رسد.

کمپانی سوئدی اخیراً دومین نسل از سخت افزار ردیابی چشم خود را با نام Tobii Eye Tracker 4C معرفی کرد که علاوه بر دنبال کردن حرکات چشم، توانایی ردیابی سر انسان را نیز دارد.

tobii-eyex-100647314-large-w600

کیفیت و عملکرد ردیابی چشم در این نسخه پیشرفت داشته و درصد خطای آن تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. علاوه بر این توبی مدار مجتمعی در سخت افزار جدید کار گذاشته تا بار پردازش ردیابی سر و چشم بازیکن را برعهده گرفته و توان کامپیوتر خانگی تحلیل نرود.

ابعاد و طراحی نسل دوم این گجت بهینه سازی شده و با اضافه شدن کابل یو اس بی راه ارتباطی بهتری در اختیار مصرف کننده خواهد گذاشت.

گفتنی است در حال حاضر ۴۰ بازی ویدیویی شامل تام کلنسی دیویژن و دئوس اکس منکایند دیوایدد از این سخت افزار پشتیبانی کرده و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال ۲۰۱۷ به ۱۰۰ عنوان افزایش یابد.

همچون مدل قبلی تکنولوژی مورد بحث فقط برای پی سی در دسترس بوده و صاحبان کنسول های خانگی فعلاً از آن بی بهره هستند. نسل دوم سخت افزار ردیاب چشم توبی، در تاریخ ۲۵ نوامبر (۵ آذر) و با قیمت ۱۴۹ دلار روانه بازار خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato