اگر قصد خرید سرفس دارید، مایکروسافت 650 دلار بابت مک بوک قدیمی تان می پردازد

اگر قصد خرید سرفس دارید، مایکروسافت 650 دلار بابت مک بوک قدیمی تان می پردازد

رقابت بین مایکروسافت و اپل بر سر فروش کامپیوترهای شان واقعا جذاب است. شب گذشته شاهد رونمایی از اعضای جدید خانواده سرفس مایکروسافت بودیم و امشب نیز اپل قصد دارد در کنفرانس خود از کامپیوترهای جدیدش پرده بردارد.

دارندگان مک بوک پرو و مک بوک ایر که علاقه مند به خرید سرفس پرو یا سرفس بوک هستند، می توانند از امروز با مراجعه به فروشگاه های رسمی مایکروسافت و یا سایت این شرکت، اقدام به خرید کامپیوتر جدید کرده و روی آن ۶۵۰ دلار تخفیف بگیرند.

پس از جویا شدن نظر اپل در این رابطه، سخنگویان شرکت ساکن کوپرتینو ترجیح دادند سکوت کنند و نظری ندهند تا ناگفته ها را در کنفرانس مطرح کنند. گفته می شود که اپل قصد دارد در رویداد امشب خود از مک بوک پرو با ظاهری جدید پس از ۴ سال رونمایی کند.

مهم ترین ویژگی شاید حذف نوار ابزار و جایگزینی آن با نوار لمسی OLED باشد که دکمه های کاربردی روی آن واقع شده اند. تجهیز این نوار لمسی به تاچ آی دی، برای باز کردن قفل دستگاه نیز ویژگی جذاب دیگر این دستگاه به حساب می آید. از سوی دیگر نیز گویا باید شاهد حذف پورت های USB 3.0 و مجهز شدن مک بوک پرو جدید به Thunderbolt 3 USB-C باشیم.

نه مک بوک های قبلی نمایشگر لمسی داشتند و نه انتظار می رود که مک بوک های امشب نیز چنین نمایشگری داشته باشند. اما از سوی دیگر، کامپیوترهای مایکروسافت چنین قابلیتی را به خوبی در کامپیوترهای خود مورد استفاده قرار داده اند. مدیران اپل معتقدند که نمایشگر لمسی روی کامپیوترها منطقی نیست و کاربردی ندارد ولی مایکروسافت اعتقاد دارد نبودن نمایشگر لمسی به مشتریان لطمه وارد می کند.

برایان هال از مدیران مایکروسافت می گوید که اپل با قرار ندادن نمایشگر لمسی روی مک بوک ها، به مصرف کنندگان بد خدمتی کرده و آن هایی که از نبود چنین گزینه ای روی کامپیوترهای جدید اپل احساس ناامیدی می کنند می توانند در این برنامه شرکت کرده و با دریافت ۶۵۰ دلار، یک سرفس بخرند.

نظر شما در این رابطه چیست؟

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato