مدل 13 اینچی و بدون تاچ بار مک بوک پرو به SSD قابل تعویض مجهز است

مدل 13 اینچی و بدون تاچ بار مک بوک پرو به SSD قابل تعویض مجهز است

اپل که حافظه ی فلش مک بوک های سال گذشته را به مادربورد دستگاه متصل کرده بود، حالا به گزارش سایت OWC  در نسخه ی ۱۳ اینچی از مک بوک پروی جدید (مدل بدون تاچ بار)، حافظه ی SSD قابل تعویض را مورد استفاده قرار داده است.

البته لازم است توجه داشته باشید که OWC می گوید جدا کردن پنل زیرین مک بوک های جدید با دشواری بیشتری نسبت به قبل انجام می گیرد و لازم است کاربران برای دسترسی به حافظه ی داخلی دستگاه، تا حدی به موضوع اشراف داشته باشند.

بر اساس تصاویری که این وب سایت منتشر کرده، سازنده پنل زیرین را با ۶ پیچ از نوع اختصاصی خود و ۲ چفت در چپ و راست، به بدنه ی دستگاه متصل کرده است. پس از جدا کردن این بخش برای دسترسی به حافظه ی SSD لازم است کابل مربوط به اسپیکر سمت راست را نیز جدا کنید.

علاوه بر این بد نیست اشاره کنیم که سازنده حافظه ی SSD را با یک نوار پلاستیکی در جای خود محکم کرده تا احتمال جدا شدن اتفاقی این قطعه از بدنه به حداقل برسد.

هرچند در حال حاضر هنوز اطلاعی در این مورد نداریم، اما به احتمال زیاد طراحی داخلی مدل های ۱۳ و ۱۵ اینچی مجهز به تاچ بار هم به شکل مشابهی انجام شده و در نتیجه پس از خرید، امکان دسترسی و تعویض حافظه ی دستگاه وجود خواهد داشت.

چنین خصوصیتی از این جهت اهمیت دارد که برخی کاربران معتقد هستند اپل هزینه ی بالایی برای بروزرسانی قطعات سخت افزاری دریافت می کند و ترجیح می دهند تا جای ممکن، خودشان این کار را با استفاده از قطعات ساخت تولید کننده های سوم شخص به انجام برسانند.

در نهایت گفتنی است که مک بوک پرو های مجهز به تاچ بار به شکل پیش فرض با ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی داخلی عرضه می شوند. افزایش حافظه ی مدل ۱۳ اینچی به ۵۱۲ گیگابایت ۲۰۰ دلار به قیمت دستگاه خواهد افزود و انتخاب حافظه ی ۱ ترابایتی ۴۰۰ دلار هزینه در پی دارد. در مورد مدل ۱۵ اینچی مجهز به تاچ بار نیز این میزان بین ۵۱۲ گیگابایت، ۱ ترابایت یا ۲ ترابایت قابل انتخاب است و ۲۰۰، ۶۰۰ و در نهایت ۱۴۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato