ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

پیش نمایش Dishonored 2؛ هیچ چیز تصادفی نیست

سقوط یک امپراطوری و پس از آن تلاش های چندین و چند باره برای باز پس گیری سلطنت و همچنین جلوسی دوباره روی تخت قدرت، همه و همه جزو مواردی هستند که شاکله ی اصلی داستان ...

سقوط یک امپراطوری و پس از آن تلاش های چندین و چند باره برای باز پس گیری سلطنت و همچنین جلوسی دوباره روی تخت قدرت، همه و همه جزو مواردی هستند که شاکله ی اصلی داستان Dishonored 2 (دیس آنرد 2) را تشکیل می دهند. عنوانی با سبک اکشن ماجراجویی همراه با درون مایه ی فرار مخفی کاری که دنباله ای بر شماره ی اول به شمار می رود.

Emily Kaldwin (امیلی کلدوین) را یادتان هست؟ دختری 10 ساله، با قلبی مهربان و سرشار از امید، که با وجود سن کمش به ملکه ای باور پذیر برای مردم شهر تبدیل شده بود. وی که در جریان داستان نسخه ی اول مادرش را با هجوم ناجوانمردانه ی کودتاچیان از دست می دهد، نه تنها در تاریکی فرو نمی رود، بلکه به روزنه ی امیدی برای مردمان خسته دل و نا امید تبدیل می گردد.

در این بین کودتاچیان از هیچ کاری امتناع نکردند. آن ها در صحنه سازی های خود، قتل ملکه Jessamine (جسامین) را به گردن Corvo Attano (کوروو آتانو) انداختند، به وی اتهام زدند و با دزدین امیلی سعی داشتند تا تنها وارث بر حق تاج و تخت جسامین را برای همیشه به دل خاطره ها بسپارند.

اما به یک باره تمامی محاسبات به هم می خورد؛ کوروو یکی از ماهرترین محافظان سلطنتی از زندان فرار می کند، به دنبال امیلی می گردد و با تلاش های فراوان، وی را به بلندای قدرت می رساند. امیلی نه پشتیبانان زیادی دارد، نه سابقه ای در به دست گرفتن امور و نه محاسنی رشد کرده که بتواند اعتباری بر جایگاه او باشد.

امیلی ستاره ایست در کهکشانی کاملاً تاریک و فرشتگانی بر دوش های خود دارد که همیشه یار و یاور او خواهند بود؛ تجربیات مادرش در یک سمت و کوهی استوار به نام کوروو آتانو در سمتی دیگر. حالا 15 سال از آن ماجراهای تلخ و بد گذشته است. امیلی قد کشیده و مردم شهر در آرامشی بی سابقه روزگار می گذرانند.

clockworks01webjpg-68532d-w600

این برهه ی زمانی بهترین فرصت برای امیلی جوان به شمار می رود تا مهارت های لازم را بیاموزد. در راه یادگیری علوم و فنون جدید، چه کسی بهتر از آتانو است؟ فردی که با سابقه ی طولانی خود در محافظت و آشنایی با هنرهای رزمی، تهدیدی بسیار خطرناک برای تشنگان قدرت Dunwall (دانوال) محسوب می شود.

هر چه قدرت بیشتری بدست آورید، دشمنانتان روز به روز بیشتر شده و هر کار می کنند تا شما را از عرش به فرش برسانند.

از دانوال گفتیم؛ شهری تاریک و سرد که تصویرگر لندن بی جان در قرن های 19 و 20 میلادی است. پس از روزهای خوش دانوال، بار دیگر همه چیز تغییر کرده و تاریکی بر چهره ی این شهر و جزایر تحت سلطنت امیلی رخنه می کند. اتفاقاتی ناگوار که بیانگر پیش آمدن درگیری های مجدد سالیان قبل است.

دیس آنرد 2 به نوعی، چهره ی واقعی زندگی را نشان می دهد. هر چه در رفتار خوب باشید و کارهایی که انجام می دهید مورد پسند عده ی کثیری از مردم باشد، هستند کسانی که در بی خبریتان برای شما نقشه بکشند و به فکر سرنگون کردنتان باشند. داستان امیلی و سلطنتش هم همین است؛ هر چه قدرت بیشتری بدست آورید، دشمنانتان روز به روز بیشتر شده و هر کار می کنند تا شما را از عرش به فرش برسانند.

اما تعریف ما از قدرت چیست؟ اصلاً قدرت در باطن خوب خواهد بود یا بد؟ می دانیم که، قدرت پر است از پارادوکس هایی که جواب حقیقی آن ها را هنوز نمی دانیم. به هر روی خوی انسانی قدرت طلب بوده، گاه به خشونت علاقه نشان می دهد و گاه برای رسیدن به اهدافش به جنگ افروزی دست می زند.

همین امر سبب به وجود آمدن حکومت ها، جمهوری ها و رهبری ها شد. هر چه یک دولت و یا حاکمیت خوب عمل کند و امکانات و رفاه را برای مردمانش به ارمغان بیاورد، باز هم کسانی وجود دارند که دم از مخالفت بزنند و برای سر نگون کردن یک سلطنت تمام قدرت خود را به کار گیرند.

903b4e57-9b76-4602-83cc-7171cc9e64cc-w600

امیلی، کوروو و دیگر یارانشان که آن ها را در رسیدن به دانوالی رنگارنگ حمایت کرده بودند، این بار اثیر توطئه های یک غاصب گر بزرگ می شوند. آن ها با تمام دستاوردشان که قدرتی به ظاهر شکست ناپذیر بود، در مقابل حمله های کمر شکن این نیروی سیاه سر تعظیم فرود می آورند. همین امر سبب می شود، امیلی به عنوان یک فراری به Karnaca (کارانکا) پناهنده شود.

حالا آرکین استودیو تصمیم گرفته، در کنار آتانو، امیلی کلدوین را نیز وارد ماجرا کرده و آن را به عنوان انتخاب دوم به طرفداران خود ارائه کند.

کارانکا شهری ساحلی و برخلاف دانوال دارای طراحی روشن بوده به طوری که نور آفتاب در جای جای آن سرک می کشد. دیس آنرد 2 دوباره ما را  با داستانی مشابه آن چه در شماره ی قبل دیدیم همراه می سازد. تاج و تخت سقوط کرده است و باید عزم خود را برای باز پس گیری سلطنت جزم کنید. شمشیر را از رو ببندید، به سراغ دشمنان مجهز خود بروید و حقتان را دوباره پس بگیرید.

همانطور که می دانید در نسخه ی اول دیس آنرد، با کوروو آتانو به عنوان پروتاگونیست بازی همراه بودیم. شخصیتی دوست گیرا و عمیق که با حرکات خشونت آمیز و آن ماسک دوست داشتنی اش تبدیل به یکی از محبوب ترین کاراکترهای های جدید صنعت بازی های ویدیویی در نسل گذشته شد. اما ماجرا در مورد دیس آنرد 2 کمی تغییر کرده است.

حالا آرکین استودیو تصمیم گرفته، در کنار آتانو، امیلی کلدوین را نیز وارد ماجرا و او را به عنوان انتخاب دوم به طرفداران خود ارائه کند. رفته رفته و با گذر زمان Raphael Colantonio (رافائل کولانتونیو) و Harvey Smith (هاروی اسمیت)، کارگردانان بازی به این نتیجه می رسند که امیلی استحقاق حضور در نسخه ی دوم به عنوان شخصیت اصلی را دارد.

اما لازمه ی این کار، پرورش دادن کاراکتر مورد بحث و انتقال داستان بازی به آینده ای نزدیک بود. به همین دلیل آن ها بازی را به 15 سال آینده منتقل می کنند. هاروی اسمیت در این باره می گوید که، آن ها و اعضای آرکین هرگز نمی توانستند از فکر دخترک دوست داشتنی امیلی بیرون بیایند.

NrbPa2bW6JMZpzRdDe9B8h-w600

وی در ادامه اضافه می کند: حرکات و رفتارهای امیلی با توجه به سبک بازی گیمرها در طول بازی تغییر می کرد. در ابتدا ممکن بود فکر کنید که، امیلی کلدوین شخصیتی دست و پا گیر و بلا استفاده است، اما همین که بازی را به پیش می بردید متوجه اهمیت حضور او در دیس آنرد می شدید.

در ابتدای بازی باید از میان شخصیت های کوروو و امیلی یکی را به عنوان شخصیت قابل بازی خود انتخاب کنید.

رفتارهای امیلی در طول بازی تغییر می کرد و با انجام هر کاری ممکن بود از او صحبت ها و اعمال غیرقابل پیش بینی سر زند. به همین روی بازیکنان نیز، نحوه ی بازی خود را بر اساس رفتارهای این دختر دوست داشتنی تنظیم می کردند. حال آن ها باید فکر می کردند که شخصیت کلدوین در 15 سال آینده چه شکلی خواهد شد.

امیلی را همگان به خوبی می شناسیم؛ کودکی دل نازک و مهربان که از هیچ کار پسندیده ای دریغ نمی کرد. اما بیایید تصورمان را در رابطه با 25 سالگی او تغییر دهیم. حالا امیلی به یکی از زبده ترین و خطرناک ترین قاتل های بازی تبدیل شده است. این پروتاگونیست با مهارت ها و فنونی که از کوروو به ارث برده، در جهت زدودن بدی ها و محو کردن افراد شیطان صفت از سطح شهر اقدام می کند.

در نقطه ای دیگر هاروی بازخورد مثبت گیمرها را دلیل اصلی حضور امیلی به عنوان شخصیتی قابل بازی در دیس آنرد 2 می داند. وی می گوید که، بازیکنان از همان ابتدای بازی متوجه این موضوع بودند که باید سبک بازی کردن خود را با توجه به احساسات امیلی تغییر دهند. در واقع با دیدن امیلی حس خشونت در آن ها فروکش می کرد و ترجیح می دادند بازی را به گونه های متفاوتی به پیش ببرند.

به هر حال، در ابتدای بازی باید از میان شخصیت های کوروو و امیلی یکی را به عنوان کاراکتر قابل بازی خود انتخاب کنید. چند وقت پیش بود که طراح ارشد بازی تأیید کرد، قادر به جا به جایی بین این دو شخصیت در طول بازی نیستید. با این که خط داستانی بازی برای آتانو و کلدوین مشابه است، اما با این حال نحوه ی مبارزه ی آن ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

0318821c-ac19-486e-ab63-95997f67acee-w600

به بیانی ساده تر پیش برد داستان برای دو شخصیت بازی به نحوی یکسان دنبال می شود، اما در این بین هر یک مسیرهای فرعی خود را طی می کنند. این مسئله در رابطه با قدرت های فرا طبیعی امیلی و کوروو نیز صادق است. این دو دارای قدرت های کاملاً متفاوت بوده و از شیوه ی مبارزه ی مختص به خود برخوردارند.

خبر خوش آن که هر دو شخصیت بازی در این نسخه به صورت کامل صداگذاری شده اند و دیگر شاهد سکوت غم انگیز پروتاگونیست های بازی نخواهیم بود.

امیلی یک ملکه با روحیاتی لطیف است. همین مورد دلیلی بر خشونت کمتر او در مبارزات به شمار می رود، به نحوی که وی بیشتر ترجیح می دهد به جای مبارزه ی مستقیم، دشمنانش را متقاعد به همراهی از خود کند. در نقطه ی مقابل کوروو آتانو قرار دارد که در فنون مختلف مهارت بالایی داشته، یک قاتل سر سخت به شمار می رود و به کسانی که سد راهش شوند رحم نمی کند.

در مجموع می توان گفت که حرکات امیلی نسبت به کوروو ملایم تر است. اسمیت از کارگردانان بازی، طی مصاحبه ای راجع به توانایی های امیلی می گوید که، این دخترک جوان می تواند روی لبه ی دیوارها راه برود، دشمنان را به سمت خود کشانده و آنان را بین زمین و هوا سلاخی کند.

خبر خوش آن که هر دو شخصیت بازی در این نسخه به صورت کامل صداگذاری شده اند و دیگر شاهد سکوت غم انگیز و سرد پروتاگونیست های بازی نخواهیم بود. کوروو مردی مسن بوده که پس از سال ها به خانه باز می گردد و امیلی شاهزاده ای 25 ساله و فراری است که دیدگاه های متفاوتی نسبت به آتانوی سالخورده دارد.

از داستان بازی که بگذریم، طراحی محیط های بازی یکی از جذاب ترین قسمت هایی بود که در شماره ی اول دیس آنرد شاهد آن بودیم. شاید دیس آنرد 1 دارای گرافیکی خیره کننده و تماشایی نبود، اما طراحی هنری محیط ها و مکان های پوشیده ی بازی و تم سل شید مانند آن به قدری خوب بود که بیشتر طرفداران را به خود جذب می کرد.

stealth01webjpg-6531aa-w600

در جدیدترین ساخته ی ساکنین آستین تگزاس، به سبب از بین رفتن بیماری طاعون، که اصلی ترین علت هرج و مرج در نسخه ی پیشین به شمار می رفت، شاهد احیای دوباره و جریان یافتن مجدد زندگی در مناطقی از دانوال هستیم که پیش از این خالی از سکنه بود و شهروندی جرأت ورود به آن را نداشت.

میتون در جایی دیگر اضافه می کند که، همه چیز خلق گرافیکی باورپذیر با استفاده از سایه زنی ها، چند ضلعی ها و جدیدترین تکونولوژی های موجود نیست.

حجم عظیم حضور ما در دیس آنرد 2 قرار است در منطقه ی کارانکا، جنوبی ترین بخش امپراطوری آیلز اتفاق بیافتد. همانطور که می دانید محیط های بازی خیالی هستند. Sebastien Mitton (سباستین میتون) طراح هنری بازی همچنان وظیفه ی طراحی محیط های بازی را در این شماره بر عهده دارد.

او می گوید که تیم هنری بازی برای ساخت محیط های این اثر از هیچ عنوان دیگری الهام نگرفته است. به عبارت دیگر مطالعات فراوان در رابطه با سیاست و نحوه ی زندگی مردم در هر عصر، همراه جست و جوی فراوان در تاریخ ملل، شبیه سازی این موارد و خیال پردازی های متعدد سبب به وجود آمدن محیط های دیس آنرد 2 شد.

تاریخ و در کنار آن هنر طراحی تیم سازنده، جزو اصلی ترین مواردی بودند که سبب پدید آمدن این محیط ها و مکان های مثال زدنی شدند. میتون در جایی دیگر اضافه می کند که، همه چیز خلق گرافیکی باورپذیر با استفاده از سایه زنی ها، چند ضلعی ها و جدیدترین تکونولوژی های موجود نیست.

بلکه در حقیقت این طراحی هنری بازی و زیرساخت های آن است که زیبایی های بصری یک بازی را نشان می دهد. تا زمانی که طراحی یک اثر، ضعیف و تهی از هر هنری باشد، باید فاتحه ی آن بازی را خواند. دیس آنرد دو از موتور گرافیکی Void Engine که بر پایه ی  موتور گرافیکی id Tech 5 ساخته شده است، استفاده می کند.

56380a2d-b4f3-4f24-9293-fcbf017e2018-w600

مدل سازی کاراکترها و هوش مصنوعی از جزئیات بالایی برخوردار بوده و این موتور گرافیکی به خوبی توانسته است بار بخش فنی گرافیک را به دوش بکشد. اگر بخواهیم منصافه نگاه کنیم، کار اعضای استودیوی آرکین خوب بوده است؛ این اثر یکی از کم نظیرترین سبک های معماری را به دید عموم می گذارد که در کمتر بازی ویدیویی شاهد آن هستیم.

در دیس آنرد 1 با پدیده ای به نام Chaos System آشنا شدیم. سیستمی که بازی به وسیله آن قادر بود خود را با اعمال و رفتارهای شما وفق دهد.

شهر ساحالی کارانکا، معماری محیط های داخلی و خارجی آن به همراه طراحی بی نظیر جنگل های انبوه و ساحل حلالی شکل این شهر همه و همه خبر از مهارت تیم هنری بازی در خلق محیط های کاملاً جدید می دهند. اگر گرافیک های فک برانداز و واقع گرایانه فاکتور اصلی شما در انتخاب یک بازی ویدیویی نیست، پس حتم داریم از طراحی دیس آنرد 2 نهایت لذت را خواهید برد.

اصلی ترین بخش بازی شاید به گیم پلی آن و چالش هایی که در مقابلتان می گذارد برگردد. اگر خاطرتان باشد در دیس آنرد 1 با پدیده ای به نام Chaos System آشنا شدیم. سیستمی که بازی به وسیله آن قادر بود خود را با اعمال و رفتارهای شما وفق دهد. در واقع هرچه خشونت بیشتری نشان می دادید و افراد بیشتری را مجازات می کردید، جامعه نیز به همان میزان به هرج و مرج و تباهی کشیده می شد.

حال این سیستم در شماره دوم به گونه ای هوشمندتر پیاده سازی شده است. شما در دیس آنرد 2 هدف هایی پیش رو دارید که با انتخاب های خود، یا باید آن را از بین ببرید و یا با بخشیدن شان اعتبار بیشتری برای خود دست و پا کنید. Chaos System در این شماره به سه دسته ی مختلف Sympathetic ،Guilty و Murderous تقسیم بندی می شود و بیانگر میزان خطرساز بودن هر هدف برای جامعه و شماست.

فرض کنید در طی مرحله ای به هدفی برخورد کنید که در دسته ی Sympathetic (همدلی) قرار داشته باشد. با از بین بردن این هدف و کشتن او مطمئناً درصد آشوب بالایی کسب می کنید و سبب بهم ریختگی شهر خواهید شد. در مقابل اگر او را ببخشید این درصد به حداقل کاهش پیدا کرده و روند پیش روی شما در بازی را دگرگون می سازد.

bloodflies01webjpg-68532c-w600

این موضوع دقیقاً برای دو دسته ی دیگر نیز با درصد آشوب متفاوت صدق می کند. سیستم هرج و مرج به شما کمک می کند تا داستان بازی و پایان آن را از یکنواختی در آورده و برای هر هدف سرنوشتی متفاوت رقم بزنید. با وجود اطلاعات کمی که از بازی و این قابلیت فاش شده است، توضیح عملکرد سیستم آشوب اصلاً آسان نخواهد بود.

این بار در دیس آنرد 2 به جای موش ها، موجوداتی به نام BloodFly (بلادفلای) نوعی بیماری را گسترش می دهند و سبب کشته شدن افراد بی شماری می شوند.

به طور کلی می توان گفت که، سیستم آشوب روی تجربه ی کلی شما از گیم پلی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال اگر خشونت زیادی به خرج دهید، درصد آشوب افزایش پیدا کرده، افراد جامعه را رعب و وحشت فرا می گیرد و محافظین امنیتی در سطح شهر افزایش می یابند. Chaos System حتی پا را فراتر گذاشته و با وارد شدن به روابط کاراکترهای بازی سبب تغییر ماهیت رفتاری آن ها نسبت یکدیگر می شود.

در این بین دانوال 15 سال پیش را به یاد بیاورید؛ طاعون کل شهر را فرا گرفته بود و جان بی گناه و گناه کار را می گرفت. حال کارانکا نیز به وضعیتی مشابه دچار است. این بار در دیس آنرد 2 به جای موش ها، موجوداتی به نام BloodFly (بلادفلای) نوعی بیماری را گسترش می دهند و سبب کشته شدن افراد بی شماری می شوند.

برای جلوگیری از بلادفلای ها دو اقدام اساسی، ضروری به نظر می رسد. یک این که باید از کشت و کشتار بی رویه خودداری کنید. دلیلش هم واضح است؛ بلادفلای ها از جسم بی جان انسان ها برای تولید مثل استفاده می کنند و از این طریق می توانند تکثیر شوند. مورد بعد نیز پنهان کردن اجساد برای جلوگیری از انتشار بلادفلای هاست.

همین یک مورد کافیست تا به اهمیت سیستمی چون Chaos System ایمان بیاورید. این اثر نمی خواهد تنها برای پیش برد اهدافتان، دشمنان را سلاخی کنید؛ بلکه دیس آنرد 2 راه های مختلف را برای رسیدن به هدف در اختیارتان می گذارد. به همین دلیل باید در هر لحظه حواستان جمع باشد و به عناصر محیطی به صورت ویژه ای توجه کنید.

006f5717-fb06-4e9e-8a18-f8ab212ddf6a-w600

همانطور که گفته شد در دیس آنرد 2، پس از پایان مرحله ی افتتاحیه ی بازی قادر هستید از میان دو کاراکتر کوروو آتانو و امیلی کلدوین یکی را به دلخواه انتخاب کنید. انتخاب شما تا پایان بازی ثابت خواهد ماند و نمی توانید آن را تغییر دهید. البته این قابلیت برای گیمرها فراهم شده است تا با پایان بازی، بخش داستانی جدیدی را با انتخاب شخصیت دوم شروع کنند.

امیلی یک شاهزاده است و به همین روی سلاح های استفاده شده توسط وی نیز باید شکلی سلطنتی و رسمی داشته باشند.

هاروی اسمیت، کارگردان بازی طی اظهار نظری جالب گفته است برای پی بردن به تمام راز و رمزهای بازی باید آن را چندین و چند بار به پایان برسانید. به گفته ی او به دلیل وجود انتخاب های گوناگون، که می تواند سرنوشت های متفاوتی را رقم بزند، گیمر تنها 25 درصد بازی را خواهد فهمید و به طور کل بقیه ی محتوای بازی را از دست می دهد.

همچنین با آن که دو شخصیت امیلی و کوروو خط داستانی مشابهی دارند اما، نوع نگرش، دیالوگ ها و همچنین پیش برد اهداف برای هر یک از آن ها در دیس آنرد 2 متفاوت است. همین مورد می تواند به تنهایی ارزش تکرار بازی را افزایش دهد و گیمرها را بیشتر پای خود بنشاند.

در شماره ی اول تنها استفاده از سلاح هایی چون پیستول، شمشیر و کمان به همراه قدرت های فرا طبیعی برای یک سره کردن کار هدف ها کافی بود. در دیس آنرد 2 نیز قضیه آنچنان تفاوتی نکرده و همچنان با سلاح های شماره ی اول همراه هستیم. با این حال سلاح های مورد استفاده توسط امیلی و کوروو تفاوت هایی با هم دارند.

امیلی یک شاهزاده است و به همین روی سلاح های استفاده شده توسط وی نیز باید شکلی سلطنتی و رسمی داشته باشند. علاوه بر این در بازارهای سیاه قادر هستید سلاح های خود را ارتقاء دهید. پس از رساندن هر سلاح به حد نهایی بروزرسانیش می توانید نسخه ی منحصر به فرد Masterwork آن ها را که دارای قابلیت های منحصر به فرد هستند، دریافت نمایید.

79794c11-c677-490f-8c9c-a243173d0d51-w600

همچنین به جز صدا گذاری شخصیت محبوب آتانو، تغییرات چندانی در او، قدرت هایش و حتی سلاح های مورد استفاده توسط وی دیده نمی شود. در نقطه ی مقابل اما شاهد شخصیت متفاوت امیلی کلدوین با قدرت های جدید هستیم. او نیز مانند کوروو به سبب موجود مرموزی به نام OutSider، دارای قدرت های فرا طبیعی است.

قدرت های امیلی در مجموع به سه دسته ی Far Reach ،Domino و Shadow Walk تقسیم می شود.

قدرت های امیلی در مجموع به سه دسته ی Far Reach ،Domino و Shadow Walk تقسیم می شوند. قدرت Domino این امکان را به این بانوی جوان می دهد تا میان چند دشمن، به صورت زنجیره ای ارتباط برقرار کند، آن ها را از این طریق سلاخی نماید و در کل سرنوشتی یکسان را برای آن ها رقم بزند.

در نقطه ی مقابل، امیلی با استفاده از قدرتی به نام Far Reach ، می تواند با سرعت به مکان های مرتفع نقل مکان کرده و یا حتی از این طریق دشمنان را به سمت خود بکشد. سومین و یکی از جذاب ترین قدرت های امیلی Shadow Walk نام دارد. این قدرت امیلی را به شبهی تاریک تبدیل می کند.

شبهی که قادر به مخفی شدن است، می تواند به سرعت به سمت دشمنان بجهد و حتی از میان دیوارها و دریچه های هوا راه میانبر و یا فرار برای خود ایجاد نماید. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که نحوه ی استفاده از قدرت ها و محدودیت آن ها به چه صورت است؟

در مجموع و با استناد به اطلاعاتی که سازندگان از بازی منتشر کرده اند، برای استفاده از قدرتهای بازی به مکان و زمان خاصی محدود نیستید. در واقع این خود گیمر است که تصمیم می گیرد در هر لحظه از چه قدرت و سلاحی برای از بین بردن دشمنان استفاده نماید.

1b5e0560-704e-450e-b3d6-dbdbcc0258ae-w600

در دیس آنرد 2 سیستم ارتقاء به شکل پیشرفته تری در بازی گنجانده شده است. حالا قادر خواهید بود از طریق سیستم ارتقاء درختی، توانایی های خود را در شاخه های مختلف ارتقاء داده و سبب قوی تر شدنتان شوید. به جز مواردی که گفته شد اعضای استودیوی آرکین قابلیتی منحصر به فرد، به نام Flash and Steel را برای شماره ی دوم در نظر گرفته اند.

با استفاده از این قابلیت، می توانید با انتخاب شخصیت امیلی کلدوین، بازی را بدون استفاده از هیچ قدرت فرا طبیعی به پیش ببرید. مطمئناً به پایان رساندن داستان بازی بدون کمک گرفتن از قدرت های ماوراء الطبیعه می تواند یکی از نقاط جذاب و مفرح بازی به شمار آید.

به نظر نمی رسد که استودیوی آرکین کار سختی را برای ارائه ی دنباله ای موفق برای دیس آنرد 1 پیش رو داشته باشد. عرضه ی شماره ی اول و وسعت جهان بازی و رویداد های تاریخی دیس آنرد، آن قدر ایده های مختلفی در اختیار سازنده قرار داد، تا آن ها را مجاب به ساخت ادامه ای برای این اثر نماید.

از آن جایی که بازی تنها از بخش تک نفره پشتیبانی می کند هاروی اسمیت و دیگر کارگردانان بازی قول داستانی گیرا و پر پیچ و خم را به طرفداران داده اند. داستانی که برای فهم کامل آن باید بازی را چندین و چند بار به پایان برسانید. استودیوی آرکین با توجه به تجاربی که از دیس آنرد 1 و عرضه ی موفق آن بدست آورده، مطئمناً فکرهایی برا این بخش مهم دارد.

دیس آنرد 2 راه زیادی را تا انتشار پیش رو ندارد. نگاه به شماره ی اول بازی، نمایش های مطلوب اثر و طراحی های کم نظیر محیط های آن، این عنوان را به یکی از مورد انتظارترین بازی های پاییز امسال برای گیمرها تبدیل کرده است. دیس آنرد 2 با تمام نظرات مثبتی که همراه خود دارد قرار است در 11 نوامبر امسال، مصادف با 21 آبان به بازارهای جهانی عرضه شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • CATer
    CATer | ۹ آبان ۱۳۹۵

    منتظر میمونم ببینم شاهزاده امیلی چطور قراره یه قاتل حرفه ای بشه...
    زیادی پاستوریزه و البته کوچولو بود، باید دید چطور تونستن امیلی رو بعنوان یه کاراکتر توی بازی پیاده سازی کنن
    ممنون آقای میرزا

مطالب پیشنهادی