شارپ پیش بینی می کند بعد از 3 سال بالاخره به سوددهی برسد

شارپ پیش بینی می کند بعد از 3 سال بالاخره به سوددهی برسد

کمپانی ژاپنی شارپ ساعاتی پیش اذعان کرده پیش بینی می کند به موجب تعدیل نیرو و قطع فعالیت های زیان آوری مثل تولید تلویزیون LCD در امریکای شمالی، بعد از سه سال بالاخره به سوددهی عملیاتی دست می یابد.

شرکت تولید کننده نمایشگر کریستال مایع که حالا توسط کمپانی تایوانی فاکسکان خریداری شده، معتقد است تا پایان ماه مارس آینده به سود عملیاتی ۲۵.۷ میلیارد ین (۲۴۵ میلیون دلار) دست یابد که در قیاس با ضرر مالی ۱۶۲ میلیارد ینی (یک میلیارد و ۵۴۳ میلیون دلاری) سال گذشته، رشد مناسبی به نظر می رسد.

کمپانی فاکسکان که با نام Hon Hai Precision نیز شناخته می شود، اوایل سال جاری دو سوم از شرکت شارپ را به ارزش ۳.۷ میلیارد دلار خریداری کرد؛ به دنبال آن مدیران ژاپنی حدود ۶ هزار شغل را منحل کرده و ۱۲ درصد از نیروهای خود را اخراج نمودند.

ماه گذشته شارپ اذعان کرد ۵۷۰ میلیون دلار برای سرمایه گذاری در توسعه پنل های نمایشگر OLED در نظر گرفته و خطوط تولید آنها از ماه آوریل ۲۰۱۸ آغاز به کار خواهند کرد.

در ماه های آینده شارپ احتمالاً با تامین نیازهای پنل های OLED شرکت های مختلف توانایی دسترسی به سودهای عملیاتی مد نظرش را دارد، اما یقیناً می بایست خودش را برای ورود به گردونه رقابت سنگین و دشوار شرکت های در حال رشد چینی و غول های سخت افزاری کره جنوبی آماده کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato