اندرویدی ها 88 درصد بازار تلفن های همراه را در فصل اخیر در دست داشتند

اندرویدی ها 88 درصد بازار تلفن های همراه را در فصل اخیر در دست داشتند

سیستم عامل همه جا حاضر گوگل، اندروید حالا همه جا دیده می شود. کافی است نگاهی به اطراف خود بیاندازید تا متوجه شوید چه تعدادی از افراد پیرامون تان یک تلفن با سیستم عامل اندروید در دست دارند.

روز گذشته، Strategy Analytics گزارش داد که تلفن های همراه اندرویدی در فصل سوم سال ۲۰۱۶، روی بالغ بر ۸۸ درصد از کل دیوایس های همراه عرضه شده به بازار حضور داشتند که رقمی شگفت انگیز برای گوگل است.

به سبب فروش ضعیف در چین و آفریقا، سیستم عامل iOS اپل، بازار را به اندروید باخت و صرفا ۱۲ درصد از کل تلفن های ارائه شده به بازار متعلق به اپل هستند. اما با وجود در نظر گرفتن گستره محدودی که iOS دارد، همین میزان ۱۲ درصدی هم قابل توجه است.

به خودتان زحمت ندهید تا بلک بری یا ویندوز را هم در این میان پیدا کنید. تقریبا دیگر کسی موبایلی با این سیستم عامل ها نمی خرد و رقابت میان اندروید و iOS است.

گرچه جایگاه اندروید غیر قابل تصرف است اما مشکلی که میان سازندگان موبایل های اندرویدی وجود دارد، رقابت بالا و سود اندک بوده. در صورتی که سود موبایل های مجهز به iOS تنها متعلق به یک شرکت بوده و رقابتی هم با شرکت های دیگر ندارد.

طی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶، حدود ۳۷۵ میلیون تلفن همراه به بازار عرضه شد که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته با ۶ درصد رشد (۳۵۴.۲ میلیون) همراه بوده. اندرویدی ها ۱۰.۳ درصد رشد و آیفون ها ۵.۲ درصد افول داشته اند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato