گزارش مالی تیک تو از سه ماهه دوم سال مالی 2017؛ فروش 4.5 میلیونی Mafia 3 و NBA 2K17

گزارش مالی تیک تو از سه ماهه دوم سال مالی 2017؛ فروش 4.5 میلیونی Mafia 3 و NBA 2K17

گزارش مالی تیک تو از سه ماهه دوم سال مالی 2017؛ فروش 4.5 میلیونی Mafia 3 و NBA 2K17

کمپانی شهیر صنعت بازی های ویدیویی، Take-Two اخیراً گزارش مالی خود از سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۷ را منتشر نموده و اطلاعات بسیار جالبی را با سرمایه گذاران و مردم به اشتراک گذاشته است. به گفته این کمپانی، ۴.۵ میلیون واحد از بازی Mafia 3 (بررسی دیجیاتو) طی هفته نخست عرضه آن به خرده فروشی ها عرضه شده و فروش عنوان GTA V نیز تا به امروز مرز ۷۰ میلیون واحد را رد کرده است.

با گذشت سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۷، نرخ درآمد Take-Two به ۴۲۰.۲ میلیون دلار رسید که در قیاس با درآمد ۳۴۷ میلیون دلاری همین بازه زمانی طی سال گذشته میلادی، رشدی ۲۱ درصدی را به خود دیده است. مضاف بر این، سود عملیاتی کمپانی نیز معادل ۳۶.۴ میلیون دلار بوده که به شکل چشمگیری از رقم ۵۴.۷ میلیون دلاری همین بازه زمانی در سال مالی ۲۰۱۶ کمتر است.

Mafia3_0-w600

نرخ درآمد دیجیتالی طی بازه زمانی مورد اشاره، با رشد ۱۴ درصدی، از ۲۰۲.۴ میلیون دلار به ۲۳۰.۸ میلیون دلار رسیده که حکایت از تمایل روزافزون گیمرها به تهیه دیجیتالی بازی ها دارد. گفتنی است که بازی های GTA V و Bioshock The Collection نقش بسزایی در کسب درآمد تیک تو طی سه ماهه اخیر ایفا کرده اند و NBA 2K17 و XCOM 2 نیز بعد از آنها به رشد ۲۱ درصدی کمپانی کمک کرده اند.

بازی های آنلاین، واحد پولی مجازی و محتویات قابل دانلود، ۵۶ درصد از درآمد دیجیتالی تیک تو یا ۳۱ درصد از درآمد کل را به خود اختصاص داده اند که در نوع خود بسیار تحسین برانگیز به شمار می رود. تیک تو می گوید که بازی Mafia 3 «سریع ترین فروش در تاریخ ۲K را داشته است»؛ با این حال این فروش تنها به خرده فروشی ها مربوط می شود و ارتباطی به فروش بازی به مردم ندارد.

red_dead_redemption_2_characters_close_up-1152x572-w600

مدیر عامل تیک تو، استراوس زلنیک در گزارش مالی کمپانی خاطر نشان کرده: «نقدهای مافیا ۳ ضعیف تر از آن چیزی بودند که ما را راضی کنند. اما هم ما و هم رقبایمان شاهد ناهنجاری هایی در سیستم های نقد هستیم.» ناگفته نماند که فروش NBA 2K17 نیز تا به امروز برابر ۴.۵ میلیون واحد بوده است.

زلنیک در ادامه افزوده که سال مالی ۲۰۱۸، بازه زمانی بسیار سودمندی برای کمپانی خواهد بود؛ چرا که قرار است بازی مورد انتظار Red Dead Redemption 2 در پاییز سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه شود. در نهایت باید افزود که به گفته تیک تو، این کمپانی از همکاری با نینتندو و توسعه بازی برای کنسول هیبریدی سوییچ خوشحال خواهد شد؛ اما فعلاً نمی تواند اطلاعاتی درباره بازی های خود برای این پلتفرم را با مردم به اشتراک بگذارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل