نشست خبری وزیر ارتباطات در نمایشگاه مطبوعات و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران

نشست خبری وزیر ارتباطات در نمایشگاه مطبوعات و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران

همانطور که احتمالا در جریان هستید نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از ۱۴ آبان ماه در مصلی تهران آغاز به کار کرده و هم اکنون نیز در حال برگزاری است.

محمود واعظی وزیر ارتباطات نیز طبق سنوات گذشته در این نمایشگاه حضور یافته و به ارائه توضیحاتی درمورد رفع فیلتر فیسبوک و توییتر، فروش آزاد خط تلفن و ارزانی اینترنت پرداخته که در ادامه شرح نشست خبری وی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

فروش اقساطی خط ثابت

وی در رابطه با فروش غیراقساطی تلفن ثابت توسط مخابرات ایران توضیح داد: در ابتدای کار مبلغ صد هزار تومان از مشترک دریافت می گردد و مابقی مبلغ یعنی صد هزار تومان دوم در اقساط ۳۶ ماهه دریافت می گردد. البته اینطور به نظر می رسد که مخابرات با توافق برخی از مشترکان به جای صد هزار تومان دوم مبلغ هشتادهزار تومان را به صورت یکجا از آنها دریافت می کند و خط را واگذار می نماید. او خاطر نشان کرد که شرکت مخابرات اجازه این کار را ندارد و اگر مشترکان را ملزم به پرداخت یکباره مبلغ نماید با برخورد وزارت ارتباطات روبرو می گردد.

واعظی در بخش های دیگری از صحبت های خود به اظهارات اخیر نمایندگان مجلس در ارتباط با برداشته شدن انحصار واردات پهنای باند اینترنت اشاره کرد و توضیح داد: واگذاری پهنای باند داخلی آزاد بوده و پهنای باند بین المللی نیز به خاطر آنکه منوط به طی مراحل مختلف نظارتی و هماهنگی و البته بررسی امنیتی است در انحصار دولت می ماند.

او همچنین هرگونه تغییر در این رویه را وابسته به تصمیم مجلس و شورای امنیت ملی دانست.

چرا تعرفه اینترنت پایین نمی آید؟

image_663_460

واعظی گلایه ها در مورد پایین نیامدن تعرفه اینترنت را مردود دانست واظهار نمود که در سال های قبل مردم چندین بار طعم اینترنت ارزان را چشیده اند حدودا یک سال و نیم قبل این بها حدود ۲۰ درصد کاهش داشته و به رقم ۳۶۰۰ تومان بابت هر گیگابایت رسیده.
وی ادامه داد: در کاهش دوباره قیمت ها نیز حجم یک گیگ از ۳۶۰۰ به قیمت ۲۹۵۰ تومان کاهش یافت و بنابراین به قول خود عمل کرده ایم، ضمن اینکه قیمت اینترنت موبایل درگذشته ۱۴ ریال بود اما هم اکنون ۴ ریال است.
وزیر ارتباطات گفت: اگر کسی در حجم بسته‌های اینترنت اپراتورها تخلفی دید می‌تواند با شماره  ۱۹۵ تماس بگیرد و گزارش دهد تا رسیدگی شود.

رفع فیلتر فیسبوک و توییتر

mahnood

واعظی در ارتباط با رفع فیلتر فیس بوک و توییتر نیز توضیح داد: در این زمینه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ ای تصمیم خواهد گرفت. ما نیز از ابتدای دولت این وعده را داده بودیم که آنچه مورد استفاده مردم قرار دارد و در آنها شرایط غیراخلاقی وجود ندارد آزادند به فعالیت خود ادامه دهند که تاکنون نیز روی این وعده پایبند بوده‌ایم.

وی ادامه داد: دولت به طور جدی به استفاده صحیح مردم از این ابزارها تاکید دارد در عین حال باور داریم که شبکه‌ های بومی باید به جای شبکه‌های خارجی مورد استفاده قرار گیرند اما تا زمان ایجاد این شبکه‌ها با ایجاد محدودیت برای دسترسی مردم به شبکه‌های خارجی موافق نیستیم.

کاهش زود هنگام حجم بسته‌های اینترنت

8dbf2707a2efe193ad52a99a3b69b1b8_XL

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اتمام زود هنگام حجم بسته‌های اینترنت همراه اظهار کرد: اگر مشترکان احساس می‌کنند در این زمینه تخلفی روی می‌دهد می‌ توانند موضوع را از طریق سامانه ۱۹۵ پیگیری کنند.

وی همچنین عنوان کرد:‌ در ارتباط با هزینه‌ های مربوط به بسته‌ ها نیز اکنون شرایط به گونه‌ ای است که با اجرای طرح ترابردپذیری مشترکان می‌ توانند در صورت عدم رضایت از قیمت و خدمات اپراتور خود با حفظ شماره از خدمات اپراتور دیگری استفاده کنند. در نهایت اگر مشترکان چنین رویکردی را مدنظر داشته باشند هیچگاه اپراتورها اقدام به انجام تخلفات نخواهند کرد و در بازار رقابتی با شرایط بهتری به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

قرارداد MTN با اپراتور فیبر نوری

واعظی در خصوص سرمایه‌گذاری MTN در اپراتور فیبر نوری نیز توضیح داد: هنوز قراردادی که در این زمینه وجود دارد به طور قطعی به امضا نرسیده و هر یک از طرفین بر سر دو یا سه بند با یکدیگر اختلاف نظر داشته و در حال مذاکره هستند.

وی در پایان عنوان کرد: طبق صحبت‌های صورت گرفته قرار بر آن است که در صورت همکاری MTN  به میزان ۴۹ درصد سهام ایرانیان نت را در اختیار داشته باشد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato