فیسبوک استارتاپ دیگری را برای رقابت با اسنپچت خریداری کرد

فیسبوک استارتاپ دیگری را برای رقابت با اسنپچت خریداری کرد

فیسبوک با سرعت زیادی در تلاش است تمام ویژگی های محبوب شبکه اجتماعی اسنپ چت را برای کاربران خود فراهم آورد. در جدیدترین اقدام، این شرکت استارتاپ «FacioMetrics» که در زمینه تکنولوژی تشخیص چهره فعالیت می کند را به مالکیت خود درآورده تا به واسطه آن کاربران فیلترهای زنده بیشتری را در ویدیوهای ارسالی یا استریم های آنلاین خود در اختیار داشته باشند.

تکنولوژی اختصاصی توسعه یافته توسط این تیم کوچک می تواند به شکلی دقیق ۷ نوع احساس مختلف را از چهره افراد تشخیص دهد. یکی از سخنگویان فیسبوک اعلام کرده که این فناوری به زودی در فیلترهای زنده ویدیوهای فیسبوک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تکنولوژی تشخیص چهره جدید فیسبوک

علاوه بر این فیلترها، می توان از تکنولوژی مورد اشاره برای ایجاد ژست های کنترلی از حرکات صورت نیز استفاده کرد. ناگفته نماند که مدت ها است این شبکه اجتماعی بزرگ برای توسعه هوش مصنوعی اختصاصی خود به دنبال فناوری های تشخیص حالات چهره به منظور ایجاد واکنش های طبیعی تر است. با در نظر داشتن این تلاش طولانی شاید روزی فرا برسد که بتوانید اپلیکیشن فیسبوک در موبایل خود را تنها با حرکات صورت خود کنترل نمایید.

هنوز از مبلغ دقیقی که بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا برای تصاحب FacioMetrics پرداخت کرده اطلاعی در دست نیست، اما تمام تیم مهندسان آن قرار است جذب بخش های مختلف این کمپانی شوند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato