فورد موستانگ مدل 2018 احتمالا بدون نسخه شش سیلندر تولید می شود

فورد موستانگ مدل 2018 احتمالا بدون نسخه شش سیلندر تولید می شود

برای سال ۲۰۱۸ کمپانی فورد قصد دارد خودروی عضلانی محبوب و پرطرفدار خود را با چهره ای بروزتر و گیربکسی ده دنده ارایه کند. اما شنیده ها حکایت از آن دارند که شاید اتفاقات دیگری نیز رخ بدهد.

در حال حاضر شایعاتی پیرامون نسخه شش سیلندر موستانگ یا با تلفظ صحیح تر ماستَنگ مطرح است مبنی بر اینکه مدل سال ۲۰۱۸ بدون موتور V6 ارایه خواهد شد. بر اساس این گمانه زنی ها که ظاهرا از نمایندگی های فورد سرچشمه گرفته، این شرکت موستانگ مدل ۲۰۱۸ را با موتورهای اکوبوست ۲.۳ لیتری ۴ سیلندر و هشت سیلندر ۵ لیتری راهی بازار خواهد کرد.

ford-mustang-2016-8

به دلیل عملکرد بسیار نزدیک موستانگ چهار سیلندر اکوبوست و نسخه شش سیلندر احتمال به واقعیت تبدیل شدن این شایعات زیاد به نظر می رسد. از سوی دیگر ظاهرا در لیست آپشن های جدید برای موستانگ ۲۰۱۸ در نسخه ۴ و ۸ سیلندر نام سیستم تعلیق تطبیق پذیر MagneRide نیز دیده می شود که قبل از این جزو تجهیزات استاندارد Shelby GT350 بود. همچنین اگزوزهای دوگانه و پکیج های پرفورمنس کارخانه ای نیز فقط برای موتورهای ۴ و ۸ سیلندر قابل انتخاب خواهند بود و خبری از نام نسخه V6 نیست. در صورت حذف نسخه موستانگ شش سیلندر، فورد احتمالا با این آپشن ها قصد دارد مشتریان خود را راضی نگه دارد.

mst17_pg_048_ext_fullford-mustang_shelby_gt350_2017-2

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، موستانگ ۲۰۱۸ با گیربکس ده دنده خودکار ارایه خواهد شد؛ اما هنوز مشخص نیست که آیا این گیربکس جایگزین نمونه ۶ سرعته می شود یا به عنوان یک آپشن قابل انتخاب خواهد بود.

mst17_pg_010_ext_full

در کنار موارد یاد شده، چند وقتی است خبرهایی مبنی بر توسعه یک موتور ۸ سیلندر جدید با حجم ۴.۸ لیتر توسط فورد وجود دارد؛ شاید این موتور هم برای اولین بار با موستانگ ۲۰۱۸ وارد خطوط تولید شود. امکان سفارش رنگ های جدید مثل نارنجی آتشین و گونه خاصی از رنگ قرمز (با نام Royal Crimson) بخش دیگری از تغییرات احتمالی برای اسب سرکش آمریکایی است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato