بررسی سرویس آوانک؛ اپراتوری برای پیام های صوتی

از میان متداول ترین شیوه های تبلیغاتی این روزها، فکر می کنید اثرگذار ترین آن ها کدام باشد؟ پیامک؟ خیلی ها آن را باز نکرده پاک می کنند. تبلیغات اینستاگرامی و تلگرامی؟ به راحتی می توان آن ها مسدود کرد و نادیده گرفت. تبلیغات کلیکی و بنرهای چشمک زن؟ افزونه های ضد تبلیغ جلوی نمایش آن ها را می گیرند.

بسیاری بر این عقیده اند که موثرترین شیوه های تبلیغاتی، آن هایی هستند که بتوانید از طریقشان پیام خود را در کوتاه ترین زمان به گوش عده کثیری از مردم برسانید. مضاف بر این نحوه اطلاع رسانی هم نقش بزرگی در تأثیرگذاری پیام تان خواهد داشت.

تبلیغات صوتی، اگر امکان پخش گسترده شان را داشته باشید می توانند یکی از موثرترین شیوه های تبلیغاتی باشند. سرویس «آوانک» این امکان را برایتان فراهم کرده؛ اپراتوری برای پیام های صوتی که می تواند آن ها را از طریق تماس تلفنی به کلیه خطوط ثابت و همراه سراسر کشور ارسال کند.

کنترل پنل آوانک که تمامی کارها را می توانید از طریق آن انجام دهید.

کنترل پنل آوانک که تمامی کارها را می توانید از طریق آن انجام دهید.

آوانک هر آنچه برای ساخت و ارسال پیام صوتی احتیاج دارید را در اختیارتان گذاشته، از امکانات ضبط و ویرایش پیام بگیرید تا ابزاری که وظیفه پخش و گسترش آن در یک محله، شهر یا کل کشور را بر عهده می گیرند.

توضیح کار آوانک کار چندان راحتی نیست. خود ما هم به خاطر پیچیدگی پنل کاربری آن مدتی طول کشید تا نحوه کارش را کامل متوجه شویم! اما بگذارید در همین ابتدای کار و برای آن که تصور درستی از آن داشته باشید، مثال ساده ای برایتان بزنیم.

پیام های صوتی آوانک، درست مثل تماس های تبلیغاتی اپراتورها به شکل یک تماس تلفنی قابل شنیدن هستند. یعنی موبایل یا تلفن ثابت شما زنگ می خورد و با پاسخ به آن پیام را می شنوید.

ساخت پیام های صوتی سفارشی یکی از خصوصیات خوب آوانک محسوب می شود.

ساخت پیام های صوتی سفارشی یکی از خصوصیات خوب آوانک محسوب می شود.

اگر در این پیام صوتی صدایی بی روح و خواب آور تعرفه های جدید یک اپراتور را اعلام کند، نه تنها تحت تأثیر قرار نمی گیرید بلکه ممکن است به خاطر مردم آزاری از آن آزرده خاطر هم بشوید! اینجاست که نحوه «ارائه» پیام های صوتی اهمیت پیدا می کند و اتفاقا آوانک هم برای این کار امکانات پر و پیمانی در چنته دارد.

با آوانک قادرید از طریق میکس صدا و موزیک، پیام صوتی جذابی بسازید که کاملا در ذهن شنونده حک شود. برای ضبط این صدا، آوانک سه راه پیش پایتان گذاشته: صدای خودتان را با نرم افزار توصیه شده ضبط کنید، از ابزار مبدل متن به صدای آوانک کمک گرفته یا مسئولیت خواندن متن را به دست گویندگان حرفه ای آوانک بسپارید.

آوانک یازده گوینده خانم و آقا را برای این کار استخدام کرده تا متن پیام های صوتی شما را قرائت کنند، آن هم با لحنی که خودتان برایشان مشخص می کنید. جالب نیست؟ حتی وقتی که پیام را ضبط کردید هم می توانید به بخش «آوامیکس» رفته تا با افزودن موسیقی به پس زمینه، دوز هیجان پیام تان را دو برابر کنید.

برای شور و هیجان دادن به یک پیام صوتی، چه چیزی بهتر از موزیک؟ ابزار آوامیکس برای افزودن موسیقی به پس زمینه پیام فوق العاده عمل می کند.

برای شور و هیجان دادن به یک پیام صوتی، چه چیزی بهتر از موزیک؟ ابزار آوامیکس برای میکس آهنگ و صدا فوق العاده عمل می کند.

مواردی که گفتیم فقط امکانات آوانک برای تهیه یک پیام بودند. اما مهم ترین خصوصیت آوانک که از آن یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند ساخته، قابلیت های ارسال و پخش پیام ها هستند. فرقی نمی کند می خواهید به یک نفر پیام صوتی بفرستید، یا گستره مخاطبین تان شما به وسعت یک شهر باشد، آوانک ابزار اختصاصی این کار را در اختیارتان قرار می دهد.

برای فرستادن پیام های صوتی، می توانید از آن ها لیست ارسال بسازید. برای ساخت این لیست قادرید روش های مختلفی را به کار بگیرید: وارد کردن شماره ها به طور دستی، بارگذاری شماره ها در قالب فایل، استفاده از بانک شماره های آماده و ابزاری که «آواکسل» نام گذاری شده.

آواکسل افزونه ای است که برای نرم افزار اکسل طراحی شده تا مستقیما از محیط برنامه بتوانید اقدام به ارسال پیام های صوتی و گزارش گیری از آن ها کنید؛ موردی که شاید از کار در کنترل پنل پیچیده آوانک برایتان راحت تر باشد.

اما یکی از ارزشمندترین ویژگی های آوانک را باید بانک شماره های آماده اش بدانیم که در کنار «آواتل» و «آوامپ»، دسترسی به میلیون ها شماره تلفن را برایتان ممکن می کنند. مثلا به لطف بانک شماره های آماده، می توانید به یک باره پیام صوتی تان را به تمام خطوط اعتباری ایرانسل در شهر شیراز بفرستید. البته این را هم بگوییم که هر چه دایره مخاطبین تان گسترده تر شود، هزینه بیشتری هم متقبل خواهید شد.

با ابزار آوامپ می توانید ساکنان منطقه مشخصی از شهر را برای ارسال پیام صوتی هدف بگیرید.

با ابزار آوامپ می توانید ساکنان منطقه مشخصی از شهر را برای ارسال پیام صوتی هدف بگیرید.

«آواتل» و «آوامپ» هم جزء جالب ترین قابلیت های آوانک اند که امکان یافتن شماره های تلفن از روی نقشه را ممکن می کنند. مثلا می توانید پیام های صوتی تان را به دارندگان سیم کارت های اعتباری ایرانسل در منطقه یک تهران بفرستید.

در هر صورت فرقی نمی کند که از چه شیوه ای استفاده کنید، فرآیند ارسال در نهایت به مرحله زمان بندی ختم می شود. وقتی که مخاطبین را به دقت مشخص کردید، امکان زمان بندی ارسال پیام و تعداد تکرار و جزئیات دیگر کاملا به دست خود شماست.

آوانک حتی برای آن که بدانید پیام صوتی تان را چند درصد از مردم گوش داده اند و چقدر مثمر ثمر واقع شده، انواع نمودار و گزارش را به شما ارائه کرده و هزینه هایتان را فاکتور می کند. طبق تعرفه های فعلی، آوانک برای هر پالس یک ثانیه ای مبلغ 21 ریال از شما دریافت می کند که با توجه به این حجم از امکانات برای نهادهای تبلیغاتی مطمئنا خوب و به صرفه خواهد بود.

شرکت های بزرگ برای اهداف تبلیغاتی و نهادهای خصوصی و دولتی برای اعلام برنامه هایشان به مردم مشتریان بالقوه سرویس آوانک هستند. البته این بدان معنا نیست که مردم عادی نتوانند از آن برای کارهایی مثل پیام تبریک تولد و تبریک مناسبت ها و ... استفاده کنند.

به غیر از رابط کاربری پیچیده و شلوغ که فهم و تسلط بر سرویس را اندکی مشکل کرده، باقی خصوصیات آوانک بسیار مطلوب بوده و امکانات آن می توانند جهت نشر پیام کمک بزرگی برای نهاد های تبلیغاتی باشند.

اگر دوست دارید فعالیت های کسب و کارتان را به شیوه ای متفاوت به گوش مردم برسانید، بد نیست یک بار هم که شده خدمات آوانک را امتحان کنید.

مطالب مرتبط

قطعی گسترده شبکه موبایل در آمریکا برای T-Mobile دردسرساز شد

دیروز شبکه T-Mobile و سایر اپراتورها با اختلالات گسترده در ایالات متحده آمریکا مواجه شدند که اگرچه مدیرعامل این اپراتور چنین مشکلی را مربوط به خاموشی ملی به علت ترافیک IP دانست، اما این گفته رئیس کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) را قانع نکرده است.کاربران اپراتورهای T-Mobile، ورایزن و AT&T روز دوشنبه با قطع تماس‌های خود مواجه... ادامه مطلب

برگزاری جلسات شورای نگهبان بر بستر شبکه امن همراه اول

با ادامه پیدا کردن قرنطینه خانگی به منظور جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در کشور، الگوی فعالیت بسیاری از کسب و کارها و نهادها نیز تغییر یافته و ریموت ورکینگ یا کار از راه دور در دستور کار بسیاری از سازمان های دولتی قرار گرفته است.هفته پیش همراه اول از فراهم شدن امکان... ادامه مطلب

تست موفقیت آمیز «دادگاه آنلاین» بر بستر شبکه امن همراه اول

حالا که به خاطر شیوع کووید ۱۹ دورکاری در دستور کار بسیاری از سازمان ها و نهادها قرار گرفته و در برخی موارد حتی مردم از بیم ابتلا به بیماری از مراجعه حضوری به آنها خودداری می کنند، ارائه خدمات به صورت آنلاین میتواند راهکار موثری برای پیشبرد امور و خدمت رسانی به مردم باشد.قوه... ادامه مطلب

تخریب دکل‌ها و حمله به کارکنان؛ اپراتورهای موبایل خواهان توقف کمپین ضد 5G

اپراتورهای موبایل از مخالفان شبکه 5G خواسته اند تا از حمله به کارکنان و آتش زدن دکل های مخابراتی دست بردارند و تأکید می کنند که شواهد علمی از بی ضرر بودن نسل بعد شبکه ارتباطی خبر می دهند.اخیراً تئوری توطئه بی پایه و اساسی در شبکه های اجتماعی مبنی بر مضر بودن نسل پنجم... ادامه مطلب

ادغام اپراتور Sprint در T-Mobile پس از ۲ سال نهایی شد

پس از اعلام خبر ادغام اپراتورهای اسپرینت و T-Mobile در سال 2018، در نهایت این ادغام نهایی شد تا فقط شاهد حضور سه اپراتور اصلی در ایالات متحده آمریکا باشیم. این دو اپراتور قرار است میلیارد‌ها دلار هزینه ادغام را برای توسعه یک شبکه 5G جدید صرف می‌کنند. یکی از موارد مهم برای مشتریان اپراتور جدید،... ادامه مطلب

قطع شبکه اپراتورهای موبایل در بریتانیا؛ اختلال در دورکاری میلیون‌ها شهروند

شبکه تمام اپراتورهای اصلی موبایل در بریتانیا دچار اختلال شده و سرویس دهی را با مشکل مواجه کرده است. این مساله باعث شده تا میلیون ها کارمند بریتانیایی نتوانند از منزل کار کنند.قطع سراسری شبکه های مخابراتی در بریتانیا برقراری تماس یا ارسال پیام کوتاه را برای میلیون ها شهروند غیر ممکن کرده است. شبکه... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟