اسنپدراگون 830 همچنان در دست توسعه بوده و طی نیمه دوم 2017 عرضه می شود

اسنپدراگون 830 همچنان در دست توسعه بوده و طی نیمه دوم 2017 عرضه می شود

اسنپدراگون 830 همچنان در دست توسعه بوده و طی نیمه دوم 2017 عرضه می شود

چندی پیش بود که دو کمپانی سامسونگ و کوالکام از اسنپدراگون ۸۳۵ رونمایی کرده و اعلام نمودند این چیپست در موبایل های پرچمدار نیمه نخست سال آتی میلادی جای خواهد گرفت. اگرچه هنوز اطلاعات زیادی از این چیپست در دسترس نیست، اما کوالکام وعده داده که طی هفته های پیش رو، جزییات بیشتری درباره تکنولوژی های به کار رفته اسنپدراگون ۸۳۵ منتشر خواهد کرد.

نکته ای که به قطع از آن اطمینان داریم این است که اسنپدراگون ۸۳۵، حاصل همکاری کوالکام و سامسونگ بوده است. در واقع این چیپست به کمک فرآیند ۱۰ نانومتری FinFET کمپانی کره ای تولید می شود و از سه ماهه نخست ۲۰۱۷، در دسترس تولیدکنندگان دیوایس های هوشمند قرار می گیرد. گفته می شود که گلکسی اس ۸ سامسونگ هم به این چیپست تجهیز خواهد شد؛ هرچند که این اطلاعات به صورت رسمی تایید نشده است.

اما گفتنی است که پیش از معرفی اسنپدراگون ۸۳۵، شایعات زیادی درباره چیپست دیگری به نام اسنپدراگون ۸۳۰ به گوش می رسید که کوالکام تا به امروز از آن رونمایی نکرده است. با این همه، بنابر شایعه ای که از سوی منابع چینی انتشار یافته، اسنپدراگون ۸۳۰ همچنان در دستور کار کوالکام قرار دارد و طی نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه می شود.

پیش از این گفته شده که اسنپدراگون ۸۳۰ کوالکام از ۶ یا ۸ هسته Kyro 200 بهره برده و آن نیز به کمک فرآیند ۱۰ نانومتری FinFET تولید می شود. علاوه بر این، چیپست مورد اشاره، پردازشگر گرافیکی آدرنو ۵۱۹ را نیز در خود جای داده است؛ اما تمام این اطلاعات صرفاً در حد شایعه هستند و برای تایید رسمی باید تا رونمایی آن منتظر باقی ماند.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل