پشتیبانی از ویدیوی 360 درجه به پلیر VLC اضافه می شود

پشتیبانی از ویدیوی 360 درجه به پلیر VLC اضافه می شود

در دوره ای قرار داریم که واقعیت مجازی و تصاویر ۳۶۰ درجه به یکی از مهم ترین تکنولوژی های زندگی مان تبدیل شده و روز به روز شاهد گسترش چشم گیر آن هستیم.

پلتفرم هایی مانند فیسبوک و یوتیوب در حال حاضر امکان تماشای تصاویر ۳۶۰ درجه را در اختیار کاربران قرار داده اند تا با کمک یک هدست، وارد دنیای واقعیت مجازی پیرامونشان شوند.

حالا VideoLAN خبر می دهد نسخه پیش نمایش جدید پلیر معروف و پرطرفدار VLC برای سیستم عامل های ویندوز و مک، از این پس از ویدیوهای ۳۶۰ درجه پشتیبانی می کند و بعد از دریافت بازخوردها و رفع مشکلات احتمالی، نسخه ۳.۰ این پلیر با اضافه شدن قابلیت مذکور آپدیت خواهد شد.

یقیناً هدف اصلی از اضافه شدن این بخش، بهره مندی از هدست هایی نظیر آکیلس ریفت و اچ تی سی وایو برای کامپیوترهای خانگی است تا با پلیر وی ال سی بتوانید محتوای آفلاین نیز در اختیار داشته باشید.

mac-w600

اما چنانچه هدست واقعیت مجازی ندارید، به کمک ماوس و صفحه کلید کامپیوتر می توانید نقاط مختلف ویدیوی ۳۶۰ درجه مورد نظرتان را به صورت دوبعدی روی نمایشگر تماشا کنید.

هفته گذشته شش ویژگی جذاب پلیر VLC را لیست کردیم و با وجود محتوای نه چندان گسترده و در دسترس برای واقعیت مجازی، به نظر می رسد می توان پشتیبانی از ویدیوهای ۳۶۰ درجه را نیز به آن اضافه کرد.

گفتنی است توسعه دهندگان این اپلیکیشن انتشار به روز رسانی رسانه ۳۶۰ درجه را برای نسخه های موبایل و حتی اکس باکس وان VLC Player نیز مد نظر دارند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato