بررسی بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور؛ بازگشت کورو

برای بیان کیفیت شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور، انتخاب بین «خوب» و «عالی» تنها به چگونگی نگاه بازیکن ها وابسته است. اگر شما به عنوان اپلیکیشنی متفاوت دست به تجربه آخرین جنگاور بزنید طبیعتا کمی بابت شباهت ها دلسرد خواهید شد ولی کافیست از دیدگاه بسته الحاقی یا نمونه های مشابه به بازی نگاه کنید تا همانند قسمت ابتدایی شیفته هنر بازیسازان ایرانی شوید. اتفاقاش درستش همین است.

شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور که با نام Shadow Blade Reloaded آن را می شناسیم، ابتدا یک پورت از ورژن اسمارت فون ها با تغییرات مثبت برای پی سی بود تا دارندگان رایانه های شخصی هم بتوانند دوباره طعم ماجراجویی با نینجاها را بچشند؛ سبکی که پس از Mark of the Ninja انگار به اغماء فرو رفت. پس از 2 سال این عنوان برای اسمارت فون ها منتشر شد و به مناسبت انتشارش برای دیوایس های اندرویدی تصمیم گرفتیم تا نگاهی به آن بیندازیم.

%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%ac%d9%86%da%af%d8%a7%d9%88%d8%b1

Reloaded مشابه همان عنوان ابتدایی با تغییرات کم و مثبت است. بزرگترین تفاوت آخرین جنگاور نسبت به شمشیر تاریکی را می توانیم اضافه سازی یک بخش داستانی بنامیم. اشتباه نکنید، عنوان پیشین هم یک داستان بسیار ساده داشت ولی با آخرین جنگاور توسعه دهنده به بیان یک داستان پخته و نینجایی روی آورده که شاید کلیشه ای باشد ولی به واسطه کات سین های کمیک گونه زیبایش شما را سرگرم می نماید.

اما داستان با وجود تمام جذابیت هایش تنها بهانه ای برای انجام مبارزات گوناگون است. نمی خواهیم بزرگ نمایی کنیم، شمشیر تاریکی یکی از بهترین طراحی مرحله ها را بین اپلیکیشن های اسمارت فون ها داشت. آن هم به خاطر ترکیب استثنایی اش با گیم پلی که آدرنالین خون بازیکن ها را افزایش می داد. استودیو فن افزار برای ساخت شمشیر تاریکی سبک های پلتفرمینگ و اکشن را ادغام نمود.

shadow-blade

نمایی از روایت کمیک گونه میان پرده ها؛ بد نیست بدانید که بازی علاوه بر بخش داستانی، یک قسمت گیم پلی چالشی هم داشته و می توانید وقت خود را آنجا بگذارید.

بنابراین جدا از حرکات پارکور، باید با دشمنان می جنگید. به اعتقاد ما جذابیت گیم پلی وابسته به دو بخش بود که یکی از آن ها سرعت است. شما برای این که طعم پیروزی را بچشید، مجبورید تا با حرکت های آهسته خداحافظی کنید. به واسطه این المان و چگونگی طراحی چالش ها، لحظه به لحظه شمشیر تاریکی با هیجان گره می خورد و خیلی کم خسته می شدید. به گونه ای که برای اتمام مرحله ها شاید میانگین 2.5 دقیقه وقت می گذاشتید.

دومین قسمت جذاب گیم پلی تغییر دو سبک اکشن و پلتفرمینگ یا ترکیب آن ها بود. همان گونه که گفتیم، اتمام ماموریت ها دقیقه های زیادی را شما نمی گرفت ولی ثانیه به ثانیه با یک چالش متفاوت رو به رو می شدید؛ هنگامی که کمی احساس می کردید از بخش پلتفرمینگ خسته شدید، دشمن هایی را دیده و با آن ها می جنگید. یا پس از مبارزه ای طولانی، باید تله های گوناگونی را پشت سر بگذارید.

%d8%b4%d9%85%d8%b4%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%da%a9%db%8c-%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%ac%d9%86%da%af%d8%a7%d9%88%d8%b1

اضافه سازی باس فایت ها یکی از بخش های جذاب شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور است.

نهایت هنر سازندگان را هم می توانستیم ادغام این دو ببینیم. از وقتی حرف می زنیم که شما نه تنها باید بجنگنید، مجبورید از حرکت های پارکور برای پیروزی استفاده کنید. همین توجه فراوان به جزییات و طراحی خوب مرحله ها موجب شد تا شمشیر تاریکی یکی از بهترین اپلیکیشن های اسمارت فون ها لقب گرفته و با استقبال منتقدین مواجه شود. با آخرین جنگاور شاهد این رویه هستیم و توسعه دهنده از مرحله های قدیمی [بیشتر از دیدگاه ظاهری] استفاده کرده است.

با این تفاوت که تقریبا یکی از نقاط ضعف قسمت ابتدایی را اینجا شاهد نیستیم. شاید بخش های اکشن و پلتفرمینگ جای درست قرار داشتند اما متاسفانه سختی آن ها یکی نبود. ساده تر بگوییم، قسمت پلتفرمینگ بیشتر بازیکن ها را به چالش می کشید و جز بعضی قسمت ها، به سادگی می توانستید مبارزات را پیش رو بگذارید. اینجا بخش اکشن از همان ابتدا نقش مهمی را ایفا کرده و جنگ ها همانند پشت سر گذاشتن تله ها سخت هستند.

%d8%b4%d9%85%d8%b4%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%da%a9%db%8c

با اضافه سازی قابلیت پرتاب تیرها هم می توانید استراتژی هایی متفاوت را به کار بگیرید. از دیدگاه گرافیک آخرین جنگاور تغییرات زیادی نسبت به گذشته نداشته و سازنده تنها به بهبودهایی روی آورده است. طراحی هنری محیط ها فوق العاده بوده و انیمیشن های کورو بسیار نرم هستند. برای کسانی هم که به خشونت علاقه دارند، کمبوهای گوناگون نینجای داستان و حرکت خوب خون ها لذت بخش خواهد بود.

همانند قسمت ابتدایی، شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور از بهترین بازی های ایرانی است. توسعه دهنده با اضافه سازی بخش داستانی و پیشرفت هایی، جذابیت عنوانش را افزایش داده و بازیکن ها تجربه ای به مراتب بهتر از گذشته با آن خواهند داشت. اگر خواهان تجربه یکی از برترین اپلیکیشن های امسال هستید، شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور را از دست ندهید. این عنوان را می توانید هم اکنون با قیمت 6000 تومن خریداری کنید.

شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور
  • شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور
  • قیمت: 6000 تومن
  • سازنده: فن افزار
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 1400 / 341.5 مگابایت
دانلود


hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

ز غوغای جهان فارغ؛ معرفی بازی های آرامش بخش موبایل

در پایان یک روز خسته کننده و طاقت فرسا هیچ چیزی به اندازه آرامش نمی تواند لذت بخش باشد و نشستن روی مبل، برداشتن تلفن هوشمند و تجربه بازی های آرامش بخش از جمله راه هایی است که با آن می توانید طعم دلنشین این آرامش را بچشید. بوی تند آسفالت؛ معرفی بهترین بازی های... ادامه مطلب

بوی تند آسفالت؛ معرفی بهترین بازی های رانندگی موبایل

[مقاله در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ بروزرسانی شده است]ماشین سواری یکی از اولین سبک‌هایی بود که به‌خاطر استفاده درست از قدرت گوشی‌های هوشمند و البته ترکیب خوب کنترل ماشین‌ها و صفحه لمسی توانست به محبوبیت برسد و این محبوبیت هنوز هم ادامه دارد.در این چند ساله بازی‌ های رانندگی زیادی برای اندروید و iOS منتشر... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ و باز هم هری پاتر

هفت سنگ این هفته را با هری پاتر شروع می‌کنم که دارد شلوغ‌ترین دورانش را در صنعتِ بازی‌های موبایل سپری می‌کند. پارسال دو بازی Wizards Unite و Hogwarts Mystery را داشتیم، چند ماه پیش Magic Awakened منتشر شد و حالا هم نوبت به Puzzles & Spells رسیده است.Harry Potter: Puzzles & Spells همانطور که اسمش نشان می‌دهد، یک... ادامه مطلب

وقتی کمان حرف اول را می‌زند؛ معرفی بهترین بازی‌های کمانداری موبایل

با وجود این همه اسلحه رنگارنگ و متنوعی که در بازی‌ها دیده‌ایم همچنان تیراندازی با کمان لذت خاص خودش را دارد، از آن چیزهایی که انگار قرار نیست در بازی‌های ویدیویی تکراری شوند. معرفی بازی Marshmello Music Dance؛ مارشملو حالا روی موبایل شبیه‌سازهای رضایت بخش، معرفی یکی از عجیب‌ترین سبک‌های موبایل معرفی بازی The Lord... ادامه مطلب

معرفی بازی Marshmello Music Dance؛ مارشملو حالا روی موبایل

با آن ده میلیون کاربرِ فورتنایتی که به تماشای کنسرت مجازی مارشملو نشستند، منطقی بود یک روزی Marshmello Music Dance را ببینیم. نه اینکه مارشملو با این کنسرت مجازی به محبوبیت رسید.تا قبل از این ایونت هم او یکی از معروف‌ترین دی جی‌های دنیا بود اما این کنسرت مجازی روی دیگری از محبوبیت مارشملو را نشان... ادامه مطلب

معرفی بازی Ninja's Creed؛ هدشات با تیرکمان

در هفت سنگ دیروز و برای معرفی Dead Zone، نوشتم که بازی در حالت کلی اثری متوسط است اما از آنجا که این روزها خیلی از اکشن‌های سوم شخص آفلاین شده‌اند و Dead Zone نیازی به اینترنت ندارد بنابراین تجربه‌اش پیشنهاد می‌شود.Ninja's Creed هم وضعیتی مشابه با Dead Zone دارد. بازی نه چیز جدیدی ارائه می‌دهد و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟