کالبدشکافی سرفس استودیو از یک پردازنده پنهان پرده بر می دارد

سرفس استودیو که قرار است ماه دسامبر به صورت رسمی در بازار جهانی عرضه شود، کمی زودتر به دست افرادی که آن را پیش خرید کرده بودند رسید و این یعنی که باید منتظر کالبدشکافی جدید iFixit می بودیم.

این وبسایت حالا به سراغ آخرین سخت افزار هیجان انگیز مایکروسافت رفته تا ببیند چه درون این دستگاه قرار گرفته و البته، امتیازی هم به تعمیرپذیری آن بدهد.

اول از همه، با مشاهده یک پردازنده 32 بیتی Cortex-M7 با نام Atmel ATSAMS70N21 پنهان که مایکروسافت حرفی از آن به میان نیاورده بود، شگفتی ایجاد شد. به گفته وبسایت ورج، از این پردازنده برای نمایشگرهای PixelSense استفاده می شد.

Mobit

v4hy1wqvdlizxcf6-w600

اما گویا iFixit از تعمیرپذیری دستگاه چندان راضی نیست که امتیاز 5 از 10 را به آن داده. البته، خبر خوب اینجا است که باز کردن دستگاه دشوار نیست و با چند ابزار ساده می توان قطعاتی نظیر نمایشگر، هارد SATA و M.2 SSD را تعویض کرد.

البته، خبر بد هم داریم. رم، سی پی یو و کارت گرافیک، همگی به مادربورد لحیم شده اند، بنابراین نمی توان آن ها را تغییر داد، بنابراین اگر در فکر ارتقای قطعات سخت افزاری هستید، سرفس استودیو این امکان را از شما می گیرد. علاوه بر این، یک سری قطعات مربوط به بخش نمایشگر مثل دکمه ها و اسپیکرها نیز به سختی قابل تعویض هستند. در ادامه تصاویر بیشتری از این کالبدشکافی را مشاهده می کنید.

wskdm5wbdldovmar-w600

qfndpiekqjjxaowo-w600

ygjiady3miliortd-w600

doadujvlchl3ao1m-w600

jybfoqmy5qoigw5v-w600

nrhcjhnjrmruuthm-w600

oamslbmfoxdssvgx-w600

Mobit

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟