اتحادیه اروپا مصرف انرژی خود را تا سال ۲۰۳۰ کاهش می دهد

اتحادیه اروپا مصرف انرژی خود را تا سال ۲۰۳۰ کاهش می دهد

شاید رئیس جمهور جدید آمریکا چندان به تغییرات آب و هوایی به سبب مصرف بی رویه سوخت های فسیلی اهمیت ندهد، اما اتحادیه اروپا مصمم است با اجرای برنامه های میان مدت و بلند مدت، تا سال ۲۰۳۰ مصرف انرژی در کشورهای عضو را در حدود ۳۰ درصد کاهش دهد.

بر اساس توافق نامه پاریس، اعضا همچنین موظف شده اند در همین مدت حدود ۴۰ درصد تولید گازهای گلخانه ای خود را نیز کاهش دهند. جهت نیل به این اهداف می بایست اعضا به سمت بهینه سازی بیشتر مصرف انرژی، ساخت خانه های دوستدار محیط زیست با کمترین اتلاف انرژی و همچنین افزایش سهم انرژی های تجدید پذیر در سبد مصرفی خانوارها و واحدهای صنعتی پیش روند.

کشورهای اروپایی تصمیم دارند از ایده های جدید در زمینه طراحی و روش تولید که به افزایش بهره وری انرژی کمک می کند، حمایت نمایند. علاوه بر این ها، برنامه هایی هم در دست اجراست که در آینده نزدیک تک تک خانه ها در شهرها و روستاهای اروپایی، بخش عمده ای از انرژی مورد نیازشان را خود تولید نمایند.

اجرای برنامه ۳۰ درصدی کاهش مصرف انرژی نیاز به سرمایه گذاری سالانه در حدود ۱۷۷ میلیارد یورو دارد. ضمن این که انتظار می رود در این مسیر ۹۰۰ هزار شغل جدید نیز ایجاد شود.

لازم به ذکر است که قاره سبز بخش قابل توجهی از انرژی مورد نیاز خود را از سایر قاره ها، به خصوص آسیا، تامین می نماید. بنابراین انجام این سرمایه گذاری در آینده بازگشت سود قابل توجهی را نصیب کشورهای اروپایی خواهد کرد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato