ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اسباب بازی های هوشمند به جاسوسی علیه کودکان متهم شدند

در دنیایی زندگی می کنیم که همه جا سخن از ارتباطات و بستر یکپارچه ای به نام اینترنت است. این روزها تقریباً کمتر وسیله در خانه پیدا می شود که امکان اتصال به شبکه جهانی ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۱۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰

در دنیایی زندگی می کنیم که همه جا سخن از ارتباطات و بستر یکپارچه ای به نام اینترنت است. این روزها تقریباً کمتر وسیله در خانه پیدا می شود که امکان اتصال به شبکه جهانی را نداشته باشد.

مسئله ای که یقیناً در کنار مزایا و رفاهی که در اختیار کاربر قرار می دهد، بعضاً نگرانی ها و مشکلاتی را نیز موجب می شود.

اسباب بازی های هوشمند یکی از مواردی است که حس زنده تر بودن هنگام تفریح را برای کودکان به ارمغان می آورد؛ اما به نظر می رسد اتصال آنها به اینترنت مشکل ساز شده است.

انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان نروژ با استناد به مدارک جمع آوری و ثبت شده در اتحادیه اروپا و کمیسیون کسب و کار ایالات متحده آمریکا، مدعی است شرکت اسباب بازی Genesis و تیم همکار Nuance قوانین حریم خصوصی و نفوذ امنیتی بین امللی را نقض کرده اند.

jerry-the-bear-7-w600

این گزارش اعلام داشته برخی از لوازم تفریحی هوشمند شرکت فوق، بدون اجازه صدای کودکان و محیط را ضبط کرده و برای سازنده ارسال می نماید.

هنوز مشخص نیست که آیا مراجع قانونی ادعای مورد بحث را تحت پیگرد قرار خواهند داد یا خیر، اما یقیناً رویکرد شرکت های فعال در این حوزه را متاثر خواهد کرد.

با اشاره به تجهیز اغلب وسایل هوشمند خانگی و شخصی به دوربین و میکروفن، لازم است بدانید وسایل مرتبط با کودکان از قوانین جدی تر و سخت تری بهره مند هستند و به همین دلیل چنین اتفاقی می تواند عواقب ناخوشایندی برای کمپانی تولیدکننده اسباب بازی مذکور به همراه داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی