استفاده از دست ها در محیط واقعیت مجازی، به لطف سیستم جدید لیپ موشن

استفاده از دست ها در محیط واقعیت مجازی، به لطف سیستم جدید لیپ موشن

استفاده از دست ها در محیط واقعیت مجازی، به لطف سیستم جدید لیپ موشن

سازندگان کنترلرهای حرکتی Leap Motion به تازگی از پلتفرم موبایلی با همین نام رونمایی کرده اند که می تواند به تحول تکنولوژی واقعیت مجازی در حوزه موبایل منجر گردد. کمپانی مورد اشاره اخیراً ترکیبی از سخت افزارها و نرم افزارها را برای دستگاه های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ی بدون سیم و مبتنی بر باتری را توسعه داده که می تواند حرکات دست را با دقت بالایی دنبال کند.

اگرچه این ابداع به صورت خاص موبایل های هوشمند را هدف قرار نداده، اما به گونه ای طراحی شده تا از همان پردازنده های مورد استفاده در اسمارت فون ها و تبلت ها پشتیبانی کند. Leap Motion می گوید که ساخت پلتفرمی برای دنبال کردن حرکات در حوزه موبایل، امری بسیار چالش برانگیز بوده و کمپانی می بایست سنسورهایی را از نو طراحی می کرد تا قادر به ارائه بهترین عملکرد با کمترین میزان مصرف انرژی باشد.

دیوید هالز، مدیر ارشد فنی کمپانی مورد بحث می گوید: «ما باید پیچیده ترین نرم افزار دنبال کردن حرکات دست را با سرعت ۱۰ برابر بیشتر اجرا می کردیم و در عین جال، آن را روان تر و دقیق تر از سابق می ساختیم.». این سیستم نسل جدید می تواند به بیشترین میزان میدان دید یک سنسور در هدست های واقعیت مجازی، یعنی ۱۸۰x180 درجه دست یابد.

Leap Motion در حال حاضر سیستمی آزمایشی با یک سنسور و هدست Gear VR سامسونگ تدارک دیده و آن را به دست تولیدکنندگان هدست های واقعیت مجازی سراسر جهان رسانده. همچنین قرار است در آینده نزدیک، این سیستم پیشرفته، در رویدادهای مربوط به واقعیت مجازی نیز به عموم مردم نشان داده شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل