اپل موزیک حالا 20 میلیون مشترک دارد

اپل موزیک حالا 20 میلیون مشترک دارد

اپل موزیک حالا 20 میلیون مشترک دارد

کمپانی اپل به تازگی اعلام کرده که از ماه سپتامبر تا به امروز، بیش از ۳ میلیون نفر به استفاده از اپلیکیشن اپل موزیک روی آورده اند که مجموع مشترکین پولی این سرویس را به ۲۰ میلیون نفر می رساند. ادی کیو، مدیر ارشد اپل می گوید ۶۰ درصد از مشترکین جدید، افرادی هستند که طی یک سال گذشته، هیچ آهنگی در آیتونز خریداری نکرده اند.

در مقام مقایسه باید گفت سرویس اسپاتیفای تا ماه سپتامبر اخیر، با دستیابی به ۱۰ میلیون مشترک پریمیوم طی بازه زمانی ۶ ماهه، به ۴۰ میلیون کاربر دسترسی یافت. لازم به اشاره است که اپل در حال حاضر سعی دارد با استفاده از قراردادهای انحصاری با هنرمندان، مردم را به استفاده از سرویس استریم موسیقی خود ترغیب کند و بنابر سخنان ادی کیو، به نظر می رسد این استراتژی بسیار کارآمد بوده است.

چنین قراردادهایی، معمولاً از سوی خبرنگاران و کاربران با استقبال مواجه می شوند اما به نظر می رسد که هنرمندان، چندان از آنها راضی نیستند و ترجیح می دهند موسیقی هایشان روی تمام پلتفرم های ممکن در دسترس قرار گیرد.

برخلاف اپل، اسپاتیفای نسخه ای رایگان (به همراه تبلیغات) از سرویس خود را نیز در دسترس کاربران عادی خود قرار داده که می توان آن را یکی از عوامل موثر در رشد چشمگیر تعداد مشترکین پولی قلمداد کرد. در ماه ژوئن، اسپاتیفای اعلام کرد با درنظرگیری مشترکین غیرپولی، مجموعاً ۱۰۰ میلیون کاربر از این سرویس استفاده می کنند که در نوع خود رقمی تحسین برانگیز به شمار می رود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل