مبارزه اولین موبایل اندرویدی در برابر نخستین آیفون [تماشا کنید]

مبارزه اولین موبایل اندرویدی در برابر نخستین آیفون [تماشا کنید]

مدتهاست که بحث بر سر کپی قابلیت های مختلف بین اندروید و iOS وجود دارد و البته هیچگاه نمی توان به نتیجه مشخصی رسید. حال یکی از کاربران مطرح یوتوب برای حل این بحران به سراغ اولین موبایل اندرویدی یعنی HTC G1 موسوم به Dream و اولین آیفون تولیدی اپل رفته، ضمن اینکه هر دو دستگاه از اولین نسخه سیستم عامل استفاده می کردند.

first-ios-android-2

در بخش طراحی ظاهری هیچ تردیدی نیست که اپل بسیار بهتر عمل کرده و دستگاهی ظریف تر با ساختاری یکپارچه و نمایشگری بزرگ و با کیفیت ساخته، در حالی که موبایل اندرویدی به نوعی بحران هویت دچار است و علاوه بر نمایشگر لمسی، از غلتک کنترلی و صفحه کلید فیزیکی نیز برخوردار شده.

first-ios-android-5

البته در اولین آیفون هم اگرچه جک هدفون تعبیه شده بود، اما استفاده از آن به تبدیل خاصی نیاز داشت و فقط از هدفون های ساخت خود این کمپانی پشتیبانی می کرد.

در بخش نرم افزاری، یکی از نکات جالب این است که نسخه اولیه اندروید فاقد کیبورد مجازی لمسی بود و برای تایپ حتماً باید در حالت افقی از صفحه کلید فیزیکی استفاده می کردیم، اما آیفون از همان ابتدا به چنین قابلیتی مجهز شده بود.

first-ios-android-4

صفحه قفل آیفون طراحی جالب و نمادینی دارد، اما حتی در نخستین نسخه iOS نیز می شود به راحتی قفل صفحه را دور زد و بدون در اختیار داشتن رمز عبور وارد محیط کاربری شد.

از نظر نرم افزاری و امکانات سیستم عامل باید به طور کامل حق را به اندروید داد، زیرا مواردی همچون مالتی تسکینگ، مرکز کنترل، نمایش نوتیفیکیشن ها و سفارشی سازی اکثر قسمت ها در آن تعبیه شده بود، در حالی که اولین نسخه iOS هیچگونه حق انتخابی برای کاربر قائل نمی شد و همه چیز در آن ثابت بود.

first-ios-android-6

در نهایت افرادی که همواره به بحث ناتمام در مورد کپی برداری شرکت ها از یکدیگر دامن می زنند، شاید با تماشای این ویدئو بتوانند قضاوت بهتری در مورد استدلال هایشان داشته باشند. این ویدیوی جذاب را در ادامه مشاهده کنید:

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato