نگاهی به کتاب های مورد علاقه بیل گیتس در سال 2016

نگاهی به کتاب های مورد علاقه بیل گیتس در سال 2016

نگاهی به کتاب های مورد علاقه بیل گیتس در سال 2016

بیل گیتس موسس مایکروسافت خوب به یاد دارد که وقتی کودک بود با اشتیاقی وصف ناشدنی و البته دستان کوچکش مجموعه دایره المعارف والدینش را که به ترتیب حروف الفبا روی قفسه مرتب شده بودند ورق می زد (اضافه نماییم که شرکت وی بعدها یک دایره المعارف دیجیتالی به نام انکارتا را منتشر کرد).

حتما تایید می کنید که نسخه های چاپی این کتاب ها مدتی است که به حاشیه رانده شده اند، اما گیتس در پستی که اخیرا در وبلاگ خود منتشر نموده، اعلام داشته که هنوز دنیای چاپی را ترک نکرده است.

او در این باره آورده است:

خواندن کتاب در مورد موضوعات جدید از جمله اصلی ترین علاقمندی های من است. من از وقتی کودک بودم به طور متوسط هفته ای یک کتاب می خواندم و حتی زمانی که سرم خیلی شلوغ می شد و به کارهای عادی ام نمی رسیدم این عادت را ترک نمی کردم. من زمان زیادی را به خواندن اختصاص می دادم.

وی در یکی از پست های وبلاگ خود و همچنین ویدیویی که همراه با آن منتشر کرده به ۵ مورد از کتب مورد علاقه اش در سال ۲۰۱۶ اشاره کرده است که در ادامه می توانید لینک مربوط به خلاصه آنها را مشاهده نمایید.

نظریه ریسمانی یا String Theory یکی از این موارد است که حاوی ۵ مقاله مختلف در مورد تنیس به قلم David Foster Wallace می شود. گیتس می گوید که خودش وقتی در مایکروسافت بود ورزش را رها کرد و حالا با علاقه مجددا آن را دنبال می کند. او می گوید برای دوست داشتن این کتاب نه می خواهد تنیس باز باشید و نه اینکه مسابقات آن را دنبال کنید.

گیتس در ادامه به کتاب دیگری تحت عنوان Shoe Dog اشاره می کند که توسط Phil Knight از شرکت نایکی نوشته شده. به اعتقاد مدیر عامل سابق مایکروسافت جالب ترین بخش این کتاب «ترکیب افراد عجیب و غریبی است که Knight برای راه اندازی شرکت خود آنها را به خدمت گرفته است». او با اشاره به این نکته می گوید: ما نیز در مایکروسافت گروهی از افراد مختلف با مهارت های گوناگون را گرد هم آوردیم. آن افراد قدرت بالایی در حل مساله داشتند و خواسته مشترک شان نیز موفقیت شرکت بود.

کتاب مورد علاقه دیگر گیتس The Genes نام دارد که توسط فردی به نام Siddhartha Mukherjee نوشته شده؛ کتابی که گذشته، حال و آینده علم ژنتیک را به تصویر می کشد. او ویدیویی از هم نشینی خود با نویسنده این کتاب را منتشر کرده و در آن مدعی می شود که درک این کتاب برای خیلی ها امکان پذیر است. او در ادامه به توانمندی های بالای نویسنده برای داستان سرایی اشاره می کند که وی را برای به تصویر کشیدن مشکلات روحی خانواده اش یاری داده.

موسس مایکروسافت در ادامه به کتاب The Myth of the Strong Leader یا «باور نادرست در مورد رهبر مقتدر» اشاره می کند. در این کتاب نمونه هایی از مطالعات موردی منتشر شده که نشان می دهد رهبرانی که با عنوان مقتدر و جسور شناخته می شوند به نسبت آنهایی که حس تعاون و هم فکری دارند کمتر به موفقیت دست پیدا کرده اند.

در پایان نیز این مدیر کهنه کار اشاره ای به کتاب The Grid: The Fraying Wires Between American and Our Energy Future (به معنای شبکه: رشته های فرسوده میان آمریکایی ها و آینده انرژی آن) می کند. این کتاب همانطور که از نامش پیداست به شبکه های برق مربوط می شود.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل