آیا ساعت های هوشمند آینده بدون نمایشگر خواهند بود؟

آیا ساعت های هوشمند آینده بدون نمایشگر خواهند بود؟

از زمان اختراع نمونه های خورشیدی و آبی، ساعت ها همواره برای نمایش گذشت زمان به نشانه های بصری متکی بوده اند. گذشته از ساعت های مکانیکی که زمان را با به صدا درآوردن ناقوس اعلام می کردند، نمایش بصری زمان همواره امری مرسوم بوده و همچنان در ساعت های هوشمند امروزی هم حفظ شده است.

اما حالا یک کمپانی، از ساعت هوشمند تازه ای به نام Moment رونمایی کرده که برخلاف انتظارات، از هیچ نمایشگری بهره نمی برد. در عوض، Moment روی یک LED با چند رنگ مختلف و نیز موتور بازخورد لمسی بسیار پیشرفته ای متکی است که نه تنها شما را از اعلانات موبایل هوشمند باخبر می کند، بلکه می تواند در نقش نوعی قطب نما برای پیدا کردن جهت ها هنگام رانندگی نیز ظاهر شود.

moment-screenless-smartwatch-01-w600

این ساعت منحصر به فرد، به کمک موتور بازخورد لمسی خود، تیک تاک ساعت را روی دست تان شبیه سازی می کند و با ویبره های کوچک، سبب می شود تا گذر زمان را احساس کنید. Somatic Labs که مسئولیت توسعه Moment را برعهده داشته می گوید سیستم بازخورد لمسی آنها به قدری پیشرفته است که می تواند با ایجاد ویبره از طریق الگوهای خاصی روی دست، در مسیریابی به کاربر کمک کند.

بدیهی است که Moment قادر به نمایش اعلانات نخواهد بود اما این ساعت هوشمند می تواند به کمک ویبره، شخصی که در حال برقراری تماس با شما است را معرفی کند. در واقع ساعت مورد اشاره از قابلیت شخصی سازی برای اشخاص مختلف برخوردار است و بسته به شخص تماس گیرنده، الگوی متفاوتی را در بازخورد لمسی اعمال می کند. البته نمی توان مطمئن بود که آیا واقعاً می توان تفاوت میان بازخوردها را تشخیص داد یا خیر.

در هر صورت، اگرچه تمام این ایده ها حداقل روی کاغذ بسیار قابل توجه و انقلابی به نظر می رسند، باید دید که Moments در دنیای واقعی و در میان رقبایی همچون اپل واچ و گیر اس 3 سامسونگ تا چه حد به موفقیت می رسد. Moment در حال حاضر با قیمت 179 دلار برای پیش خرید در دسترس قرار گرفته و طی ماه مارس سال آتی، با قیمت 229 دلار به بازار عرضه می گردد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato