همه چیز درباره آیفون 13
قابلیت ارسال ویدیوی زنده در اینستاگرام از امروز فعال می شود

قابلیت ارسال ویدیوی زنده در اینستاگرام از امروز فعال می شود

تقریباً سه هفته پس از اینکه اینستاگرام اعلام کرد قابلیت پخش زنده ویدیویی را در اپلیکیشن خود فراهم می سازد، این وعده محقق شد و اکنون می توانید از ویژگی فوق استفاده نمایید.

برای برادکست زنده ویدیو باید به بخش استوریز رفته و حالت Live را فعال کنید. با این کار، دیگر کاربران با مشاهده نشان Live زیر آیکن استوری شما، از پخش زنده آگاه می شوند.

طبق آنچه می بینیم، رابط کاربری این ویژگی در اینستاگرام شباهت زیادی با پریسکوپ و فیسبوک لایو دارد. کاربران می توانند نظرات خود را در حین تماشای ویدیو ارسال کرده، یا لایک های خود را روانه فرستنده نمایند.

البته یکی از تفاوت های اساسی بین لایو استوریز اینستاگرام و دو نمونه دیگر، این است که ویدیوهای زنده در این اپلیکیشن واقعاً موقت هستند و نمی توانید بعدها از طریق مرور آرشیو به بازبینی آنها بپردازید. بنابراین باید دائماً مخاطبین خاص خود را زیر نظر داشته باشید تا استوری های زنده آنها را از دست ندهید.

اینستاگرام برای توسعه این قابلیت، بخشی را در قسمت اکسپلور به برترین ویدیوهای زنده اختصاص داده که در آن قسمت می توانید پر بازدیدترین موارد را در همان لحظه از نظر بگذرانید.

به عبارتی می توان اینستاگرام لایو را چیزی مابین فیسبوک لایو و اسنپ چت دانست، که فقط روی موبایل قابل استفاده بوده و بیشتر با هدف ارسال ویدیوهای شخصی فراهم شده، در حالی که مخاطبین فیسبوک تا به امروز عمدتاً کمپانی های رسانه ای و ناشران محتوا بوده اند.

البته هنوز مشخص نیست که آیا می توان بازار خاصی را برای این نوع محتوا متصور شد یا خیر، اما با توجه به محبوبیت فوق العاده اینستاگرام، به زودی از نتایج و بازخوردهای آن باخبر خواهیم شد.

لازم به ذکر است ویدیوهای زنده اینستاگرام از امروز و به تدریج در دسترس تمامی کاربران ایالات متحده قرار خواهد گرفت، اما در ادامه برای ساکنین دیگر قسمت های جهان نیز فعال خواهد شد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato