میراث نوت 7 برای گلکسی S8: تکنولوژی نمایشگر Y-OCTA

میراث نوت 7 برای گلکسی S8: تکنولوژی نمایشگر Y-OCTA

میراث نوت 7 برای گلکسی S8: تکنولوژی نمایشگر Y-OCTA

نشریات کره جنوبی خبر می دهند که سامسونگ می خواهد در گلکسی S8، از فناوری نمایشگر «Y-OCTA» استفاده کند. البته منابع کره ای می گویند که احتمالاً فقط مدل کوچک تر از گلکسی S8 به این تکنولوژی مجهز است. همانگونه که پیشتر هم ذکر شده، گلکسی S8 احتمالاً در دو نسخه ۵.۷ و ۶.۲ اینچی معرفی و عرضه می شود و به لطف نمایشگر کم حاشیه، اندازه ای چندان بزرگ هم نخواهد داشت.

کره ای ها قبلاً یک بار از این تکنولوژی استفاده کرده بودند. یکی از تکنولوژی های تحسین برانگیز گلکسی نوت ۷، فناوری جدیدی موسوم به نمایشگر «Y-OCTA» بود که باعث می شد هزینه تولید کاهش یافته و دستگاه نیز باریک تر شود.

به جای لایه ای زیر نمایشگر برای تشخیص لمس، فناوری Y-OCTA به گونه ای بود که نمایشگر خودش از سنسورهایی برای تشخیص لمس برخوردار بود و همین مسئله موجب می شد تا باریک تر از نمونه های دیگر باشد.

به همین شکل دیگر نیازی به جای دادن فضا برای لایه ای مختص سنسورهای تاچ نیست و سازنده می تواند دستگاهی تولید کند که در مقایسه با دیگر موبایل ها باریک تر است. فناوری Y-OCTA همچنین هزینه های تولید را کاهش می دهد چرا که دیگر نیازی نیست تا سامسونگ لایه تشخیص لمس را برای به کار گیری در نمایشگر موبایل هایش از یک شرکت دیگر خریداری کند.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل