آیا آیفون 8 همزمان از دو سیم کارت پشتیبانی خواهد کرد؟

آیا آیفون 8 همزمان از دو سیم کارت پشتیبانی خواهد کرد؟

آیا آیفون 8 همزمان از دو سیم کارت پشتیبانی خواهد کرد؟

اخیرا شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل ممکن است نسخه دو سیم کارته از آیفون ۸ را نیز برای عرضه به بازار چین تولید کند. البته این شایعات تا پیش از معرفی آیفون ۷ نیز به گوش می رسید که در نهایت مشخص شد چنین نبوده.

با استناد به همین مساله، بسیاری اینطور تصور کردند که شایعه عرضه آیفون ۸ با پشتیبانی همزمان از دو سیم کارت نیز صحت ندارد. اما امروزی اسنادی از اداره ثبت علائم تجاری و پتنت های آمریکا به دست آمد که نشان می دهد کمپانی مورد بحث اخیرا پتنتی را برای تکنولوژی دو سیم کارت با دو آنتن مجزا به ثبت رسانده است.

در این اسناد به ذکر جزئیات در مورد فناوری جدیدی اشاره شده که برای کار کردن با دو سیم کارت مورد استفاده قرار خواهد گرفت و همزمان امکان تعیین اولیت آنها را نیز فراهم می نماید.

براساس توضیحات ارائه شده، سیم کارتی که برای یک تماس صوتی مورد استفاده قرار دارد نسبت به سیم کارتی که در آن بازه برای انتقال یا دریافت دیتا به کار می رود اولویت دارد که البته این مساله کاملا نرمال است.

گفتنی است که برخی قطعات اشاره شده در این پتنت از شبکه های LTE نیز پشتیبانی خواهند کرد که این امر برای یک تلفن هوشمند پرچمدار عادی است؛ از این رو در اختیار داشتن دو سیم کارت همزمان ابدا آپشن های ارتباطی کاربر را ضعیف نخواهند کرد.

در پایان باید یادآور شویم که این صرفا یک پتنت است و لزوما به معنای صحت داشتن شایعات در مورد ساخت موبایلی با پشتیبانی همزمان از دو سیم کارت نخواهد بود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل