قسمت پنجم مجموعه گرند تور؛ ادامه تحولات انهدام آمیز

همانند هفته های پیشین، این جمعه نیز اپیزود دیگری از مجموعه گرند تور در سرویس آمازون ویدیو پخش شد.

در این اپیزود چادر بزرگ برنامه در روتردام که یکی از بنادر اصلی هلند است، دایر شده بود. مثل سابق اپیزود پنجم نیز با شوخی های سه مجری آغاز شد که در این میان قد بلند هلندی ها، پوشش پلیس و برخی موارد دیگر دستمایه طنز قرار گرفت!

grand-tour-s01e05-1 grand-tour-s01e05-2

بعد از این بخش آنها به سراغ سه خودروی اسپرت کوچک رفته و به مقایسه کلی آنها در قالب یک سفر در کشور مراکش پرداختند. در این مقایسه هموند که یکی از طرفداران پرو پا قرص مزدا MX 5 است این خودرو را انتخاب کرده بود، می و کلارکسون هم به ترتیب سوار بر زنوس S  E10 و آلفا رومئو 4C شده بودند.

grand-tour-s01e05-10 grand-tour-s01e05-11

بعد از گشت و گذار و نمایان شدن عیوب خودروها می و کلارکسون یک مسابقه درگ دیدنی ترتیب دادند..

grand-tour-s01e05-12 grand-tour-s01e05-13

پس از پایان بخش اول سفر مراکش، بخش Conversation Street در استودیو پخش شد که با موضوعات جالب و مضحکی همراه بود.

grand-tour-s01e05-14
grand-tour-s01e05

گرایش کودکان امروزی به سمت بازی های رایانه ای نیز مساله ای بود که مورد انتقاد قرار گرفت و همین موضوع باعث شد تا آنها یک مسابقه فکری با خودروها ترتیب دهند.

grand-tour-s01e05-22

بخشی که به نظر می رسید با هدف به رخ کشیدن بودجه برنامه طراحی شده است.

grand-tour-s01e05-28

نکته ای که در این بخش جلب توجه می کرد، نابود شدن خودروی پر انتقاد جی ویز (G-Wiz) به تعداد بسیار زیاد بود؛ اتفاقی که شاید به غیر کاربردی بودن این اتومبیل اشاره ای غیر مستقیم داشته باشد.

grand-tour-s01e05-20 grand-tour-s01e05-25

بعد از قربانی کردن یک گروه موسیقی در بخش مهمان برنامه، اتفاقاتی عمدتا غیر خودرویی در استودیو جریان پیدا کرد و سپس بخش دوم از سفر با خودروهای اسپرت و با حضور حیوانات مختلف پخش شد.

grand-tour-s01e05-30 grand-tour-s01e05-32 grand-tour-s01e05-33

نکته جالب توجه برای علاقه مندان فیلم و سریال اینکه سه مجری به یکی از لوکیشن های سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت (Game of Thrones) رفته بودند.

grand-tour-s01e05-38 grand-tour-s01e05-39

در ادامه کمی هم به مباحث خودرویی پرداخته شد و سه مجری با خودروهای انتخابی خود مسابقه ای غیر منتظره ترتیب دادند، تا ثابت کنند حتی در مراکش هم می توان از چنین خودروهایی لذت برد.

grand-tour-s01e05-40 تاکنون پنج اپیزود از فصل اول مجموعه گرند تور پخش شده و هفت اپیزود دیگر پیش رویمان قرار دارد. چنانچه پنج اپیزود گذشته را در کنار هم قرار دهیم با یک نمودار سینوسی مواجه می شویم.

grand-tour-s01e05-42

تا اینجا میزان جذابیت برنامه در بین قسمت های مختلف تا حدود زیادی متغیر بوده و به نظر می رسد عوامل برنامه قصد دارند سلیقه های مختلف را پوشش دهند.

grand-tour-s01e05-44

همین امر سبب شده در برخی اپیزودها جای خالی تست های فنی به شدت احساس شود. از لحاظ ساختاری، اپیزود پنجم را می توان تا حدود زیادی مشابه اپیزود سوم دانست که در آن سه مجری با خودروهای انتخابی خود یک تور بزرگ را در ایتالیا ترتیب داده بودند.

grand-tour-ep3-7

موضوع دیگری که در طول اپیزودهای گذشته نمایان شده، شوخی های بیش از حد و آزادی عمل سه مجری در استفاده از کلمات و ابزارهای مختلف است!

میزان طنز بودن برنامه گاه تا جایی پیش می رود که چنانچه سابقه آشنایی قبلی با مجریان را نداشته باشیم متوجه این موضوع نمی شویم که گرند تور یک برنامه خودرویی است!

grand-tour-s01e05-34

به عنوان یک مستند خودرویی، شاید طیف زیادی از مخاطبین دوست داشته باشند گرند تور برنامه ای با محوریت اتومبیل همراه با شوخی های خنده دار باشد؛ اما در برخی اپیزودها قضیه برعکس شده و گهگاه بنظر می رسد گرند تور به یک برنامه طنز به همراه سکانس هایی از حضور خودروهای مختلف تبدیل شده است.

موضوعی که البته ممکن است به دلیل تفاوت در سلیقه ها، برای برخی جذاب و برای برخی کمی ناخوشایند باشد.

tribute-to-the-saab

در اپیزودهای گذشته جای خالی بررسی های فوق العاده تماشایی که سه مجری در تاپ گیر ارائه می کردند، کمابیش احساس شده است؛ بررسی هایی که از متن هایی جذاب برگرفته شده و علاقه مندان خودرو را به وجد میاورد.

top-gear-s22e04-hdtvrip

نظر شما درباره میزان جذابیت برنامه گرند تور چیست؟

مطالب مرتبط

زمان پخش فصل چهارم گرند تور مشخص شد [تماشا کنید]

فصل چهارم گرند تور توسط شبکه آمازون و با اجرای سه مجری محبوب و دوست داشتنی این برنامه یعنی جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچارد هموند به روی آنتن خواهد رفت. این برنامه در انتهای فصل سوم به پایان راه پخش هفتگی خود آن هم در حضور تماشاچیان رسید.با این وجود شبکه آمازون و کارگردان... ادامه مطلب

مروری بر آخرین قسمت از فصل سوم گرند تور؛ وقتی چشمان کلارکسون اشک بار می شود

جمعه گذشته با پخش چهاردهمین قسمت، فصل سوم گرند تور به ایستگاه پایانی رسید. تمامی بخش های مختلف این قسمت که " Funeral for a Ford" نامگذاری شده بود، به فورد و سدان های این کمپانی آمریکایی اختصاص داشت.کورتینا، سیرا و موندئو مدل هایی بودند که سه مجری تاریخ آنها را ورق زدند. اما یکی... ادامه مطلب

از بررسی ب ام و M5 تا گشت و گذار در اسکاتلند؛ مروری بر قسمت هفتم گرند تور

در اپیزود هفتم از مجموعه گرند تور که جمعه گذشته پخش شد، جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچارد هموند با مشاهده افزایش قیمت برخی از مدل های خاص و نایاب، به دنبال کشف چنین خودروهایی می روند تا فرصت هایی را برای سرمایه گذاری به مخاطبین گرند تور پیشنهاد کنند!نتیجه تلاش های جرمی، جیمز و... ادامه مطلب

از جهنم جاده ای تا صنعت خودرو چین؛ مروری بر قسمت ششم از فصل سوم گرند تور

اپیزود ششم از فصل سوم گرند تور که جمعه گذشته پخش شد، به طور کلی به کشور چین اختصاص یافته بود. در این قسمت سه مجری در بخش های مختلف به بررسی خودروهای چینی پرداخته و در یک سفر جذاب بینندگان را به خیابان ها و جاده های زیبای این کشور می برند.عزیمت به شهر... ادامه مطلب

بازگشت به دوران شکوه و لذت؛ نگاهی کوتاه به قسمت پنجم از فصل سوم گرند تور

فصل سوم از مجموعه گرند تور که پخش آن از 28 دی ماه آغاز شده، این هفته به ایستگاه پنجم رسید. طبق روال همیشگی، این قسمت هم با شوخی ها و سر به سر گذاشتن های سه مجری آغاز شد. بررسی کوپه اسپرت و موتور وسط جدید فرانسوی ها یعنی Alpine A110 اولین آیتمی بود... ادامه مطلب

نگاهی به اولین قسمت از فصل سوم گرند تور؛ بازگشت محبوب ترین برنامه خودرویی جهان

همانطور که پیشتر وعده داده شده بود، با فرا رسیدن 18 ژانویه (28 دی ماه) پخش فصل سوم از مستند خودرویی گرند تور از سرویس آمازون پرایم آغاز شده و سه مجری پرطرفدار پس از وقفه ای نسبتا طولانی به صفحات تلویزیون بازگشتند.قسمت اول از فصل سوم گرند تور به طور عمده به سه خودروی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟