تحلیلگر شهیر تکنولوژی با پیش بینی فروش 170 میلیونی آیفون، به کارش خاتمه داد

تحلیلگر شهیر تکنولوژی با پیش بینی فروش 170 میلیونی آیفون، به کارش خاتمه داد

«جین مونستر»، تحلیلگر نام آشنای موسسه «Piper Jaffray» تا به امروز دست به پیش بینی ها و تحلیل های ارزشمندی زده است؛ اما به نظر می رسد که زمان خداحافظی وی با صنعت تکنولوژی فرا رسیده. مونستر در آخرین یادداشت خود به صحبت درباره فروش احتمالی آیفون بعدی و نیز جایگاه اپل طی ۵ سال آتی پرداخته است.

در ۸۷۴ مین یادداشت مونستر درباره کمپانی اپل، وی توضیح می دهد که آینده این کمپانی، در گرو سرویس های مختلف است. اگر اپل نتواند به تغییر مدل تجاری خود به سرویس ها روی آورد، سرمایه گذاران یکبار دیگر مجبور به تمرکز روی رشد و نوآوری خواهند شد. وی در ادامه همین موضوع می گوید که اپل طی نیمه نخست سال آتی میلادی، عملکردی فراتر از انتظارات با آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس از خود به جای خواهد گذاشت

peixel-vs-iphone-7-10

تحلیلگر پایپر جافری می گوید آیفون جدید اپل، که انتظار می رود از پنل نمایشگر OLED بدون حاشیه برخوردار باشد، رشد بالای تک رقمی، یا رشد اندک دو رقمی را برای کمپانی مورد اشاره به ارمغان خواهد آورد. مونستر همچنین انتظار دارد اپل طی سال مالی ۲۰۱۸، که از یکم اکتبر ۲۰۱۷ آغاز می شود، به فروش ۱۷۰ میلیون واحدی آیفون دست یابد.

مونستر عقیده دارد برای آن که سرمایه گذاران، اپل را به چشم یک کمپانی سرویس-محور ببینند، لازم است تا ۵۰ درصد درآمد، از تجارت های غیردیداری کسب شود. علاوه بر این، اپل باید به فروش دستگاه های ارزان تر روی آورده و دستیابی به حاشیه سود کمتر را بپذیرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato