ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پلیس فدرال هم از ادعای سیا مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات آمریکا حمایت می کند

به نظر می رسد که «جیمز کومی»، رییس پلیس فدرال آمریکا و «جیمز کلپر»، مدیر آژانس امنیت ملی این کشور هر دو با گزارش سازمان اطلاعات سیا مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۲۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰

به نظر می رسد که «جیمز کومی»، رییس پلیس فدرال آمریکا و «جیمز کلپر»، مدیر آژانس امنیت ملی این کشور هر دو با گزارش سازمان اطلاعات سیا مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده موافق هستند. در حال حاضر گفته می شود که سازمان های روسی و شخص ولادیمیر پوتین، نظارتی مستقیم بر حملات سایبری به انتخابات ایالات متحده داشته اند و به پیروزی دونالد ترامپ، در برابر رقیب دموکراتش کمک کرده اند.

واشنگتن پست اخیراً به پیغامی دست یافته که ظاهراً توسط مدیر سیا، «جان اُ.برنان» به کارکنان این سازمان فرستاده شده و در آن گفته می شود جیم کلپر و جیمز کومی در ملاقاتی با وی، به اتفاق نظری درباره ابعاد، ماهیت و اهداف کشور روسیه در راستای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری کشور آمریکا دست یافته اند.»

برنان در بخشی دیگر از سخنان خود گفته که طی روزهای اخیر، مکالمات زیادی با اعضای کنگره آمریکا داشته و آنها را در جریان آخرین وضعیت بررسی های سازمان سیا قرار داده است. وی توضیح می دهد که بسیاری از اعضای کنگره -اما نه همه آنها- اهمیت این موضوع را درک می کنند و حاضر هستند در تمام مراحل بررسی موضوع، به کمک سیا بشتابند.

در همین حین، باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده هم می گوید که دخالت در انتخابات اخیر، با روش های سنتی جاسوسی صورت نگرفته و با هک ایمیل های حزب دموکرات درباره موضوعاتی کاملاً روتین به دست آمده است. وی این مسئله را نگران کننده می داند و می گوید که سایر مردم نیز باید نسبت به آن از خود نگرانی نشان دهند.

اوباما همچنین خاطر نشان کرده که در بسیاری از مواقع، چنین حملاتی به سرعت آشکار نمی شوند و شرمسار ساختن روسیه در رسانه ها، راهکاری چندان کارآمد تلقی نمی گردد. رییس جمهور آمریکا ضمناً می گوید که مبارزه با حملات سایبری، باید جزو نگرانی های هر دو حزب باشد و امیدوار است دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب هم نگرانی هایی از این دست را در اولویت خود قرار دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی