توان پردازشگر گرافیکی کنسول سوییچ در حالت قابل حمل کاهش می یابد

توان پردازشگر گرافیکی کنسول سوییچ در حالت قابل حمل کاهش می یابد

اگرچه کمتر از یک ماه دیگر مراسم معرفی کامل کنسول مورد انتظار نینتندو سوییچ برگزار می شود و احتمالاً با جزئی ترین مشخصات سخت افزاری آن به طور کامل آشنا خواهیم شد، اما حالا بعضی از منابع خبری نزدیک به نینتندو، برخی از مشخصات سخت افزاری احتمالی این کنسول را فاش ساخته اند.

بنابر گزارش دیجیتال فاندری، توان پردازنده اصلی این کنسول چه در حالت داک و چه در حالت قابل حمل یکسان بوده و سرعت ۱۰۲۰ مگاهرتز را ارائه می کند. این مسئله از نظر منطقی تجربه گیمینگ مشابهی در هر دو حالت ممکن سوییچ برای کاربر به ارمغان می آورد.

اما در سوی مقابل سرعت رم داخلی به کار رفته در این دستگاه، در حالت خانگی ۱۶۰۰ مگاهرتز بوده، ولی با جداسازی از داک تا ۱۳۳۱ مگاهرتز تنزل می یابد. در نتیجه به توسعه دهندگان توصیه می شود که محصولات خود را تا حد امکان انعطاف پذیر بسازند.

با همه این تفاسیر نکته ای که یقیناً موجبات حاشیه سازی فراوانی را فراهم می کند، سرعت کلاک پردازشگر گرافیکی کنسول نینتندو سوییچ است؛ دیجیتال فاندری مدعی است حداکثر توان رندر گرافیکی این محصول در حالت خانگی بیشتر از ۷۶۸ مگاهرتز نخواهد بود (مقداری حتی کمتر از تلویزیون اندرویدی انویدیا شیلد).

first-look-at-nintendo-switch00013510still013jpg-fe1d80_765w-w600

به علاوه در صورت جداسازی از داک و حالت قابل حمل، این توان به ۳۰۷.۲ مگاهرتز می رسد که تقریباً یعنی حدود ۴۰ درصد از توان پردازش گرافیکی کل کنسول؛ با این وجود به نظر می رسد نینتندو چنین کاری را برای افزایش عمر باتری و حفظ حرارت آن انجام داده است.

ناگفته نماند گزارش ها نشان می دهند تجهیز این کنسول به چیپست های کم مصرف تگرا X1 انویدیا عملاً توان پردازشی کمتر از ۱ ترافلاپس را به ارمغان خواهند آورد که در قیاس با کنسول های میان نسلی اسکورپیو (۶ ترافلاپس) و پلی استیشن ۴ پرو (۴.۲ ترافلاپس) بسیار کم به نظر می رسد.

مراسم معرفی و ارائه مشخصات دقیق سخت افزاری کنسول نینتندو سوییچ، راس ساعت ۷:۳۰ صبح روز جمعه ۲۴ دی ماه برگزار می شود و در حال حاضر تاریخ مارس ۲۰۱۷ برای عرضه آن به بازارهای بین المللی در نظر گرفته شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato