پنج ویژگی که نشان می دهد نیروی استخدامی جدید به درد شرکت شما نمی خورد

90 روز اول کار یک کارمند نشان می دهد که آیا می تواند در آن کار باقی بماند یا خیر. دانشکده ی مدیریت اسلون MIT (موسسه ی تکنولوژی ماساچوست) در تحقیقی نشان داده که هزینه ی استخدام و آموزش افراد، 1.25 تا 1.4 حقوق سالیانه ی آن هاست. پس از نظر مالی استخدام درست برای شرکت اهمیت دارد.

سابق بر این در مجلس نمایندگان آمریکا، وظیفه ی استخدام کننده ها این بود که هر متقاضی کاری که زیر حد میانگین انتظارات شرکت را داشت، استخدام کنند. سپس او را با آموزش دادن به حد انتظارات برسانند، یا به مدت 90 روز او را راهنمایی کنند.

در واقع تمام قراردادهای استخدام مجلس شامل بند 90 روزه بود تا اگر لازم بود آن قرارداد بدون هیچ توضیحی فسخ شود. چرا؟ زیرا هیچ چیز مانند استخدام اشتباهی افراد نمی تواند زمان، پول و دیگر منابع یک شرکت را هدر بدهد. دلایل این امر را در زیر بخوانید.

چرا اکثر انسان ها در کار جدیدشان شکست می خورند در حالی که تجربه ی کافی را دارند؟

غالب مردم خیال می کنند دلیل دوام نیاوردن استخدامی های جدید، نداشتن مهارت های لازم است. اما بر اساس تجربیات J.T. O’Donnell (موسس و مدیر عامل موسسه Work It Daily که به افراد دچار مشکل در کارشان، کمک می کند) معمولا ویژگی های شخصیتی فرد و یا رویکرد او در کار باعث اخراج زود هنگامش می شود.

اگر شخص نتواند با فرهنگ محیطی که در آن کار می کند سازگار شود، همکاری آن هایی که می توانند، با او سخت می شود. کارمندان شرکت مذکور تمایلی به کار کردن با کسی ندارند که قابل اعتماد و احترام نیست. این امر مشکلات کار تیمی را به همراه خود می آورد.

از این جا می توان به اهمیت قرارداد 90 روزه پی برد. زیرا عملکرد تیمی که کارش را به بهترین نحو انجام می دهد، با آمدن کسی که مناسب نیست؛ کاهش می یابد. پس بهتر است فرد نامناسب حذف شود، تا این که گروه تاوان آن را بدهد.

این 5 نشانه، نشان دهنده ی دوام نیاوردن استخدامی جدید است:

  1. من می توانم همه ی کار را انجام دهم

015c3d8

زمانی که استخدامی جدید ادعا می کند که همه فن حریف است، نشان می دهد نسبت به دیگران احساس برتری دارد. البته اعتماد به نفس مهم است، اما فردی که چنین ادعایی می کند مانند فروشنده ی روغن مار است (کلاه بردار و متقلب). به یاد داشته باشید هر کس در تیم، ویژگی های خاص خودش دارد.

در 90 روز اول، استخدامی های جدید باید زمان شان را صرف این کنند که چگونه می توانند به تیم در موفقیت شدنش کمک کنند.

  1. شما باید حول انتظارات من کار کنید

پر ادعا

زمانی که یک استخدامی جدید قبل از این که کاری برای شرکت کند، خط و نشان تعیین می کند؛ در واقع کار بیشتری برای دیگر افراد تیم می سازد.

استخدامی جدید باید راه هایی را بیاموزد که بتواند کار تیم را آسان تر نموده و به آن ها کمک کند. هر چه شخص کار بیشتری برای تیم کند، حضورش ضروری تر می شود.

  1. من تنها با افراد مهم هم صحبت می شوم

کسانی که فقط برای صحبت با افراد مهم شرکت ذوق زده می شوند، برای کار تیمی مناسب نیستند. آن ها فرصت طلب هستند. زمانی که استخدامی جدید علاقه ای به ارتباط با منشی یا افراد دیگر بخش ندارد، نشان دهنده ی این است که او اهمیت همکاری با اعضای تیم را نمی داند.

استخدامی های جدید باید در ابتدا با هر کس که می توانند دوست شوند، زیرا نمی دانند به هنگام نیاز، چه کسی می تواند واقعا به آن ها کمک کند.

  1. من مشتاق ترفیع هستم

استخدامی های جدیدی که متقاضی نقش های بزرگ تر یا ترفیع هستند، اساسا خود شیفته اند. این افراد با چنین رویکردی برای رسیدن به اهداف شان از روی هر کس که لازم باشد، می گذرند و هر کاری که لازم باشد، می کنند.

استخدامی های جدید باید بر کسب مهارت در کارشان متمرکز شوند و بتوانند انتظارات زیادی را برآورده کنند. انجام دادن کار به بهترین شکل و به دست آوردن احترام و اعتماد در ترفیع یافتن موثر هستند.

  1. من می توانم کار کنم اما انتظار بیش از حد از من نداشته باشید

tired-employee

استخدامی های جدیدی که کم ترین توان شان را برای کار می گذارندT به ایجاد رابطه ی سودمندانه ی دو طرفه برای رئیس و خودشان متعهد نیستند. زمانی که استخدامی جدید اهمیتی نمی دهد که رئیس از عملکردش راضی است یا خیر، یا تنها به کار عادی خود یا حتی کمتر از آن متعهدند، نمی توان برای زمانی که کار بیش تری وجود دارد روی آنها حساب کرد.

استخدامی های جدید نه تنها باید انتظارات رئیس را براورده کنند بلکه باید به دنبال راه هایی باشند که انتظارات بیشتری بیابند. منظور این نیست که ساعات اضافی در شرکت بگذرانند تا کارها را انجام دهند، بلکه راهی بیابند که کارهای شرکت در زمان کم تری انجام شود تا بتوان زودتر به جلو پیش رفت.

اگر شما مسئول استخدام هستید به خوبی استخدامی های جدید را نظارت کنید تا به محض دیدن چنین اشتباهاتی، قبل از اینکه ضرر بیشتری به شرکت وارد شود، فرد مضر را حذف کنید.

اگر شما استخدامی جدیدی هستید، فعال باشید و برای کسب تجربه ی بیشتر از دیگران کمک بگیرید تا مطمئن شوید 90 روز اول تان را به خوبی طی خواهید کرد. در غیر این صورت زودتر از آن که فکرش را بکنید باید به دنبال کار جدیدی بگردید.

منبع:
inc
خرید بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

در IT Weekend پنجم دانشگاه شریف مطرح شد؛ چگونه کسب و کارمان به موفقیت برسد؟

پنجمین رویداد IT Weekend دانشگاه شریف به همت دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه و حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز تحقیقات و مخابرات کشور، سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار شد و میزبان افرادی چون رییس سازمان فناوری اطلاعات و افراد موفقی در اکوسیستم استارت آپی... ادامه مطلب

هفت ویژگی برجسته نیروهای پربازده که در رزومه اثری از آنها نمی بینید

کسب و کار شما چه یک استارتاپ کوچک باشد و چه یک شرکت بزرگ، با وجود چالش های دنیای امروز، حداقل به چند فوق ستاره احتیاج خواهید داشت تا امور شرکت تان را با شتاب و توان بیشتری پیش ببرند. تقریباً همه ی ما توجیه ها و بهانه های کسانی که عملکرد مناسبی از خود... ادامه مطلب

توصیه های «اپرا وینفری» درباره کار و زندگی به کارآفرینان

اپرا وینفری با برنامه ی تلویزیونی بسیار محبوبش که در 25 فصل ارائه شد جایگاه خود را در قلب مردم پیدا کرد. او که مصاحبه های تلویزیونی بسیار صمیمانه ای با افراد مشهور برقرار می کرد، موفقیتش را مدیون عادات خوبش می داند. در ادامه چند نمونه از عادات خوب وی آورده شده است: سرمایه... ادامه مطلب

۴ نکته که باید قبل از ترک کار و راه اندازی کسب و کار جدید بدانید

بسیاری از افراد با شروع فعالیت های کاری جدید موفق می‌شوند که خودی نشان دهند و به سرعت مراحل ترقی را طی کنند. آنها پس از مدتی فعالیت به عنوان مدیر یا مسئول در یک شرکت بزرگ، خسته می‌شوند. این افراد پس از مدتی حس می‌کنند که هر هفته در حال طی کردن چرخه‌ای معیوب... ادامه مطلب

10 راه برای افزایش قدرت ذهنی و هوش هیجانی

قدرت ذهنی (یا هوش هیجانی) به معنای توانایی درک و همراهی احساس‌، عواطف و نیاز‌های روحی خود و دیگران و همچنین توانایی مدیریت اضطراب‌،استرس‌، تنش و بحران‌های روحی است زندگی اغلب زمانی که اصلا انتظار آن را ندارید به روش خود قدرت ذهنی شما را آزمایش می کند. هرچه این چالش قوی تر باشد، عکس العمل... ادامه مطلب

با حقایق تلخ کارآفرینی آشنا شوید

اگر آدم پر تلاش و ریسک پذیری نیستید بهتر است که کسب و کار جدیدی به راه نیاندازید. کارآفرینی نیاز به صبر، تلاش زیاد و مقاومت دارد، حتی با حصول این ویژگی ها باز هم ضمانتی برای موفقیت در آن نیست. اکثر کارآفرینان انتظارات زیادی از سال اول کارشان دارند و هنگامیکه با حقایقی که خلاف... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x