سامسونگ در رتبه دوم لیست شرکت های سرمایه گذار روی تحقیق و توسعه

سامسونگ در رتبه دوم لیست شرکت های سرمایه گذار روی تحقیق و توسعه

بر اساس مطالعه ای که توسط مرکز تحقیقات و نوآوری صنعتی واقع در کمیسیون اقتصاد اروپا انجام گرفته، شرکت سامسونگ موفق شد برای سومین سال پیاپی جایگاه دوم سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه صنعتی را از آن خود کند.

در نتایج منتشر شده نام ۲۵۰۰ کمپانی تراز اول جهان به چشم می خورد که بیشترین سرمایه گذاری را در بخش تحقیق و توسعه داشته اند. در این میان ۷۵ شرکت از کشور کره جنوبی توانسته اند نام خود را در لیست فوق وارد کنند.

در فهرست شرکت های مورد بحث نام ۸۳۷ کمپانی از کشور امریکا، ۵۹۰ کمپانی واقع در اروپا، ۳۵۶ کمپانی از کشور ژاپن، ۳۲۷ شرکت ساکن چین و ۱۱۱ شرکت تایوانی به چشم می خورد که بیشترین سرمایه گذاری را در میان کل شرکت های دنیا بر روی «R&D» داشته اند.

untitled-2

طبق گزارش منتشر شده در وبسایت رسمی مرکز تحقیقات و نوآوری صنعتی واقع در کمیسیون اقتصاد اروپا «سرمایه گذاری بخش تحقیق و توسعه در ۱۰۰ شرکت برتر دنیا متمرکز شده که برابر با ۵۳.۱ درصد از کل مبلغ سرمایه گذاری شده توسط ۲۵۰۰ کمپانی مطرح دنیاست. همچنین ۴۰ درصد از کل سرمایه گذاری های بخش R&D متعلق به ۵۰ کمپانی رده اول است.»

گفتنی است سامسونگ توانسته با کنار زدن شرکت های رقیب از جمله اپل، آلفابت، اینتل، هواوی و مایکروسافت رده دوم را برای سومین سال پیاپی به خود اختصاص دهد.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato