سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه چهارم، فراتر از انتظار پیش بینی می شود

سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه چهارم، فراتر از انتظار پیش بینی می شود

تحلیلگران برجسته بازار تکنولوژی پیش بینی می کنند سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه چهارم سال مالی جاری بیش از ۹ تریلیون وون (۷.۲ میلیارد دلار) سود خواهد کرد، که نشان می دهد شرکت کره ای توانسته بر تبعات ناشی از بحران گلکسی نوت ۷ فائق آید.

به گزارش Korea Times ناظران بازار فناوری می گویند عملکرد فوق العاده بخش نیمه هادی سامسونگ به عنوان بزرگ ترین تولید کننده چیپ های حافظه در سطح جهان، نقش بسزایی در این سودآوری داشته است.

مؤسسه IBK Securities برآورد خود از سود عملیاتی سه ماهه چهارم کمپانی مذکور را برابر با ۸.۷ تریلیون وون (۶.۹۶ میلیارد دلار) اعلام کرده که تقریباً نیمی از آن به بخش نیمه هادی و قیمت مناسب چیپ های حافظه در سطح جهان بر می گردد.

همچنین مؤسسه HMC Investment Securities نیز برآورد قبلی خود را تا ۱۰ درصد افزایش داده و رقم مشابه ۸.۷ تریلیون وون را اعلام کرده، که در واقع بیشترین سود عملیاتی شرکت کره ای در بازه ای سه ماهه طی سه سال گذشته به شمار می رود.

دیگر شرکت های معتبر تحلیل بازار از جمله Kium Securities و Hyundai Securities نیز پیش بینی کرده اند سود عملیاتی سامسونگ به ۶.۸ میلیارد دلار می رسد، که پیشرفت قابل توجهی نسبت به سود ۴ میلیارد دلاری سه ماهه قبل محسوب می گردد.

گفتنیست پیش تر، با آغاز فراخوان گلکسی نوت ۷ و سپس بروز مشکلات سیاسی، بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کردند شرکت کره ای به این زودی ها نتواند به شرایط عادی باز گردد، اما می بینیم سامسونگ ثبات عملکرد خود را حفظ نموده و به راحتی از سد مشکلات عبور کرده.

لازم به ذکر است ارزش سهام این شرکت از ۱۲۱۹ دلار در ابتدای فراخوان نوت ۷، اکنون به ۱۴۹۶ دلار رسیده که افزایش ۲۳ درصدی را نشان می دهد. با توجه به روند کنونی و انتظارات بالا از فروش گلکسی S8، تحلیلگران پیش بینی می کنند سامسونگ در سال ۲۰۱۷ به رکورد سود عملیاتی سالیانه بالغ بر ۴۰ تریلیون وون (۳۲ میلیارد دلار) دست خواهد یافت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato