ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

این پهپاد قادر به جا به جایی بسته های ۲۲۵ کیلوگرمی است [تماشا کنید]

زمانی که صحبت از پهپادهای صنعتی می شود، تنها دو گونه مختلف از این محصولات به ذهن راه پیدا می کند: پهپادهای با اندازه کوچک مانند آنچه که آمازون برای حمل بسته های کوچک خود ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۷ دی ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰

زمانی که صحبت از پهپادهای صنعتی می شود، تنها دو گونه مختلف از این محصولات به ذهن راه پیدا می کند: پهپادهای با اندازه کوچک مانند آنچه که آمازون برای حمل بسته های کوچک خود در نظر گرفته است و یا هلی کوپترهای بی سرنشین. اما اخیراً کمپانی «گریف ایویشن» از پهپادی رونمایی کرده است که در دسته بندی جدیدی قرار می گیرد.

پهپاد «گریف 300» محصولی از کمپانی نروژی مورد اشاره است که خود به تنهایی 75 کیلوگرم وزن داشته و می تواند باری با وزن 225 کیلوگرم را همراه خودش حمل کند. این پهپاد برای پرواز کردن از نیروی پیشرانه تولیدی توسط 8 پروانه استفاده می کند و متناسب با وزن بسته ای که حمل می کند، می تواند 30 تا 45 دقیقه در آسمان پرواز کند.

screen-shot-2016-12-20-at-11-46-59-am

«گریف 300» دارای یک کنترل از راه دور است و کاربر می بایست به صورت دستی پهپاد را کنترل کرده و از روی زمین بلند کند. همچنین کاربران می توانند به عنوان یک گزینه انتخابی، اتاقکی شبیه به کابین هلی کوپتر را روی پهپاد تعبیه کرده و در حالی که بر روی آن سوار هستند، پهپاد را کنترل کنند.

گفتنی است که افراد قادر هستند تا انواع و اقسام بارها، سنسورها و هرچیز دیگری که می خواهند را بر روی آن سوار کنند. همچنین برای «گریف 300» تجهیزات اضافی در نظر گرفته شده است تا بتوان از آن در مشاغل خاص مانند نیروهای نظامی، آتش نشانی، عملیات های جستجو و نجات استفاده کرد

در پایان لازم است ذکر شود که در حال حاضر شرکت «گریف ایویشن» اطلاعاتی در مورد قیمت این پهپاد منتشر نکرده اما به نظر می رسد که مدل های دیگری نظیر «گریف 800» نیز در دست توسعه و ساخت است که می توانند با وزن 800 کیلوگرمی به پرواز در آیند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی