این پهپاد قادر به جا به جایی بسته های ۲۲۵ کیلوگرمی است [تماشا کنید]

این پهپاد قادر به جا به جایی بسته های ۲۲۵ کیلوگرمی است [تماشا کنید]

زمانی که صحبت از پهپادهای صنعتی می شود، تنها دو گونه مختلف از این محصولات به ذهن راه پیدا می کند: پهپادهای با اندازه کوچک مانند آنچه که آمازون برای حمل بسته های کوچک خود در نظر گرفته است و یا هلی کوپترهای بی سرنشین. اما اخیراً کمپانی «گریف ایویشن» از پهپادی رونمایی کرده است که در دسته بندی جدیدی قرار می گیرد.

پهپاد «گریف ۳۰۰» محصولی از کمپانی نروژی مورد اشاره است که خود به تنهایی ۷۵ کیلوگرم وزن داشته و می تواند باری با وزن ۲۲۵ کیلوگرم را همراه خودش حمل کند. این پهپاد برای پرواز کردن از نیروی پیشرانه تولیدی توسط ۸ پروانه استفاده می کند و متناسب با وزن بسته ای که حمل می کند، می تواند ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در آسمان پرواز کند.

screen-shot-2016-12-20-at-11-46-59-am

«گریف ۳۰۰» دارای یک کنترل از راه دور است و کاربر می بایست به صورت دستی پهپاد را کنترل کرده و از روی زمین بلند کند. همچنین کاربران می توانند به عنوان یک گزینه انتخابی، اتاقکی شبیه به کابین هلی کوپتر را روی پهپاد تعبیه کرده و در حالی که بر روی آن سوار هستند، پهپاد را کنترل کنند.

گفتنی است که افراد قادر هستند تا انواع و اقسام بارها، سنسورها و هرچیز دیگری که می خواهند را بر روی آن سوار کنند. همچنین برای «گریف ۳۰۰» تجهیزات اضافی در نظر گرفته شده است تا بتوان از آن در مشاغل خاص مانند نیروهای نظامی، آتش نشانی، عملیات های جستجو و نجات استفاده کرد

در پایان لازم است ذکر شود که در حال حاضر شرکت «گریف ایویشن» اطلاعاتی در مورد قیمت این پهپاد منتشر نکرده اما به نظر می رسد که مدل های دیگری نظیر «گریف ۸۰۰» نیز در دست توسعه و ساخت است که می توانند با وزن ۸۰۰ کیلوگرمی به پرواز در آیند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato