همه چیز درباره آیفون 13
محققین: حالا Siri بهتر از گذشته در بحران های روحی و جسمی به دادتان می رسد

محققین: حالا Siri بهتر از گذشته در بحران های روحی و جسمی به دادتان می رسد

گروهی از متخصصین دانشگاه های مختلف آمریکا در تحقیقی تازه به این نتیجه رسیده اند که دستیار دیجیتالی Siri در مواقع اضطراری و حوادث بحرانی مرتبط با سلامت جسمی و روانی کاربران، بسیار بهتر از یک سال پیشش عمل میکند، با این حال هنوز فاصله زیادی تا سطح ایدآل دارد.

تحقیق مشابهی که در سال گذشته روی دستیارهای صوتی هوشمند مطرحی همچون سیری و کورتانا انجام گرفته بود نشان داد که این سرویس ها در تشخیص نیاز فوری کاربر به کمک، شدیداً دچار ضعف هستند. در آن زمان سرویس های مذکور در جواب درخواست های فوری، یا به پرگویی و بیان جملات بیهوده می پرداختند، یا این که تنها بر اساس پرسش انجام گرفته اقدام به جستجو در وب می کردند.

siri-emergency

اما پژوهش جدید نشان داده که دستیار صوتی اپل حالا بسیار هوشمندتر از قبل شده و می تواند راهنمایی های بهتر و مفیدتری را به کاربران ارائه دهد.

البته در این میان، تفاوت قابل توجهی میان کیفیت واکنش ها به مشکلات و شرایط حاد جسمانی نسبت به مشکلات روانی وجود دارد. به عنوان مثال، وقتی به سیری بگویید که دچار حمله قلبی شده اید، سیستم به سرعت تماس با مرکز اورژانس و همچنین تماس با دو نفر از نزدیکان را به شما پیشنهاد می دهد، در حالی که در مقابل جمله «من احساس افسردگی می کنم» پاسخی کاملاً منفعلانه و غیر مفید خواهد داد.

محققین امیدوارند در سال ۲۰۱۷ تمرکز ویژه تیم های توسعه دستیارهای صوتی روی ارتقای کیفیت خدمات سلامتی این سرویس ها قرار بگیرد تا در دنیایی که استرس های مختلف و شرایط سخت زندگی سبب بروز مشکلات و اختلالات روانی متعدد در افراد می شود، بتوان از این طریق مشاوره های فوری و موثری در اختیار آنان قرار داد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato