فیسبوک برای درآمدزایی بیشتر حتی داده های آفلاین کاربران را هم جمع آوری می کند

فیسبوک برای درآمدزایی بیشتر حتی داده های آفلاین کاربران را هم جمع آوری می کند

می دانیم فیسبوک به همان اندازه ای که به عنوان یک شبکه اجتماعی شناخته می شود، یک رسانه تبلیغاتی و تجاری نیز به شمار می رود.

این وبسایت بعد از گوگل دومین مرجع جمع آوری داده و اطلاعات کاربران است، اما به نظر می رسد حجم داده هایی که مردم به صورت آنلاین در اختیار این شرکت قرار می دهند کافی نیست.

موسسه تحقیقاتی ProPublica طی گزارشی که طی روزهای اخیر در وب سایتش منتشر کرده مدعی است کمپانی فیسبوک از شرکت های شخص ثالث متعددی یاری می جوید تا با خریداری داده، اطلاعات بیشتری را در مورد کاربرانش در اختیارش قرار دهند.

در حال حاضر کمپانی تحت مدیریت مارک زاکربرگ با 6 شرکت مستقل به نام های «Acxiom»، «اپسیلون»، «Experian»، «داده های ابری اوارکل»، «Trans Union» و «WWP» در جهت جمع آوری اطلاعات تجاری همکاری می نماید.

zuckerberg

گفته می شود این مجموعه اغلب داده های مرتبط با میزان درآمد و سرمایه مردم را هدف قرار می دهد و البته تنها به اطلاعات آنلاین محصور نمی شود، بلکه رفتارهای آفلاین کاربر نیز مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

گفتنی است تمام دسته بندی هایی که توسط فیسبوک مورد کنکاش قرار می گیرند به رقمی معادل با 29 هزار موضوع می رسد تا تبلیغات و در نتیجه درآمدزایی برای این شبکه اجتماعی منفعت به مراتب بیشتری داشته باشد.

اگر از آن دسته از افراد هستید که سعی می کنید تا حد امکان اطلاعات خود را مخفی و خصوصی نگاه دارید، قطعاً عضو رسانه ای مانند فیسبوک نیستید؛ اما در هر صورت بهتر است بدانید یکی از اصلی ترین روش های درآمدزایی شبکه های اجتماعی نمایش تبلیغات مرتبط با خواسته های کاربر و همینطور فروش داده های مردم به سایر نهادها است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.