علت انفجار گلکسی نوت 7 تا پایان ماه جاری رسماً اعلام می شود

علت انفجار گلکسی نوت 7 تا پایان ماه جاری رسماً اعلام می شود

موبایل های گلکسی نوت ۷ یکی پس از دیگری منفجر شدند تا سامسونگ بعد از جمع آوری نهایی و قطع تولید این دیوایس ها نه تنها ضرری معادل با ۵ میلیارد دلار متحمل شود، بلکه تا حدی اعتماد مشتریانش را نیز از دست بدهد.

با وجود اینکه اغلب نگاه ها به باتری این تلفن هوشمند معطوف شد و در ابتدا خود کره ای ها تصور می کردند برخی از باتری های نوت ۷ دچار مشکل فنی هستند، این مسئله تا حدی دنباله دار شد که تقریباً هیچ کس نفهمید چرا این حوادث گریبان فبلت پرچمدار سامسونگ را گرفته است.

بعد از چندماه تحقیق و تفحص، اواخر آذر ماه مدیران کمپانی ساکن سئول در نهایت اعلام کردند متوجه دلیل مشکلات پیش آمده شده اند و نتایج آنها را با مقامات دولت کره جنوبی و آزمایشگاه های بین المللی به اشتراک گذاشته، و در آینده نزدیک آنها را با عموم نیز در میان خواهد گذاشت.

Samsung-Galaxy-Note-7-22-w600-h600

غول تجاری کره ای فرآیند تحقیقات روی علت پدیده انفجار گلکسی نوت ۷ را به دو ارگان مختلف سپرده است؛ موسسه آزمایشگاه های تست تکنولوژی کره (KTL) و سازمان امنیتی UL آمریکا.

حالا KTL مدعی است مستثنا از نتایج به دست آمده توسط UL سرانجامِ تحقیقات خود را تا روز دهم ژانویه (۲۱ دی) یا نهایتاً پایان همین ماه به صورت عمومی منتشر خواهد ساخت.

تحلیلگران صنعت تلفن های هوشمند معتقدند یافتن علت دقیق و واضح انفجار موبایل های نوت ۷، نه فقط برای مدیران سامسونگ و خودداری از بروز مجدد در سایر دیوایس ها حیاتی است، بلکه می تواند به کسب مجدد اعتماد خدشه دار شده ی کاربران نیز کمک کند.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato