این وسیله جانبی، امکان حرکت در محیط واقعیت مجازی را فراهم می آورد

این وسیله جانبی، امکان حرکت در محیط واقعیت مجازی را فراهم می آورد

احتمالاً نام ۳dRudder هیچگاه به گوش تان نخورده است؛ نوعی دستگاه جانبی که نسخه پروتوتایپ آن با هدف تجربه بازی های ویدیویی به روشی نوین توسعه یافته بود. این دستگاه که امکان کنترل بازی ها به کمک پا را فراهم می آورد، توسط آرشیتکتی طراحی شد که در برنامه های CAD به دنبال یک روش ورودی متفاوت بود.

اما بعد از توسعه ۳dRudder، بسیاری پی بردند این وسیله جانبی، می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به حرکت کردن در محیط واقعیت مجازی را از بین ببرد. این دستگاه که روی زمین قرار می گیرد، از دو بخش جداگانه بهره می برد و دو پای کاربر روی آنها قرار خواهد گرفت.

بخش زیرین دستگاه، شکلی گرد دارد و امکان چرخاندن صفحه به صورت ۳۶۰ درجه ای را فراهم می آورد. وقتی کاربر به سمت خاصی فشار وارد کند، دستگاه با دقت زیادی به این عمل واکنش نشان داده و کاراکتر بازی های ویدیویی را به همان جهت حرکت می دهد.

tvvvh4urfqkkhkvwrunsjt-970-80-w600

۳dRudder به شکل احمقانه ای ساده است اما واقعاً دستگاهی کاربردی تلقی می شود و می تواند از بروز بیماری حرکتی به هنگام استفاده مداوم از واقعیت مجازی جلوگیری به عمل آورد.

طی نمایشگاه CES امسال، استارتاپ سازنده ۳dRudder، از نسخه جدید آن به نام ۳dRudder Wireless رونمایی کرده که همانطور که از نامش پیداست، عاری از سیم بوده و امکان اتصال وایرلس به دستگاه های مختلف را فراهم می آورد.

این مدل جدید، شباهت زیادی به همان مدل نخست دارد و ضمناً با هدست های واقعیت مجازی آکیلس ریفت، HTC Vive و Gear VR سامسونگ سازگاری یافته. ۳dRudder Wireless قرار است طی فصل بهار آتی با قیمت ۱۹۹ دلار عرضه گردد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato