ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جلیغه ایربگ دار هوشمند In&motion
تکنولوژی

افزایش ایمنی موتورسواران با جلیقه ایربگ دار هوشمند [تماشا کنید]

درست یک سال پیش کمپانی «In&motion» در خلال نمایشگاه CES 2016 از یک جلیقه ایربگ دار ویژه اسکی بازان رونمایی کرد. این محصول توانست جایزه نوآوری «Honoree» را از آن خود کند. حال این کمپانی جلیقه ...

درست یک سال پیش کمپانی «In&motion» در خلال نمایشگاه CES 2016 از یک جلیقه ایربگ دار ویژه اسکی بازان رونمایی کرد. این محصول توانست جایزه نوآوری «Honoree» را از آن خود کند. حال این کمپانی جلیقه هوشمند خود را این بار برای موتورسواران توسعه داده است.

به طور معمول راکبین موتورسیکلت ها بیشترین خسارات را در هنگام بروز تصادف ها متحمل می شوند. اگر بشود حفاظتی همانند کاسکت ها را برای بدن این افراد نیز فراهم کرد، می توان تا حدود زیادی از میزان خسارت ها کاست.

در حال حاضر جلیقه ایربگ دار برای موتورسواران با قیمت ۲۵۰۰ دلار در دسترس وجود دارد، اما تکنولوژی خلاقانه In&motion این امکان را فراهم می کند تا چنین محصولی را با کارایی بهتر و تنها به نیمی از قیمت فوق روانه بازار کرد.

علاوه بر ماشه اصلی فعال کننده مکانیزم ایربگ - که به محض جدا شدن راکب از روی موتور فعال می شود - یک سیستم هوشمند مبتنی بر سنسور نیز در این لباس تعبیه شده تا با آنالیز حرکات بدن و سایر شرایط، وقوع تصادف را در لحظه مناسب تعیین و به آن عکس العمل نشان دهد. این سامانه الکترونیکی در بخش مخافظ پشتی نصب شده و قابلیت جداسازی جهت شارژ باتری را خواهد داشت.

جلیقه ایربگ دار استارت آپ فرانسوی طوری طراحی شده که فضای بسیار کمی را اشغال می کند، بنابراین موتورسوار می تواند آن را زیر لباس های عادی نیز به تن کند.

In&motion به زودی جلیقه هوشمند خود را در اختیار ۵۰۰ موتورسوار حرفه ای در سرتاسر اروپا قرار می دهد تا با جمع آوری بازخوردهای آنان، محصول نهایی را بدون عیب و نقص روانه بازار سازد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر چندین موتورسوار حرفه ای در مسابقات مطرح «MotoGP» از جلیقه های ایربگ دار این شرکت استفاده می کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی