معاینه فنی ویژه؛ شرط ورود به محدوده طرح ترافیک سال 96

معاینه فنی ویژه؛ شرط ورود به محدوده طرح ترافیک سال 96

دریافت طرح ترافیک سخت تر می شود. این خبری است که رییس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران درباره طرح جدید و سختگیرانه معاینه فنی برای دریافت طرح ترافیک رسانه ای کرده است.

طبق این طرح و قانون جدید برای دریافت معیانه فنی باید استاندارد های سختگیرانه تری وضع شود که این تصمیم کمکی باشد برای ایجاد یک محدوده طرح ترافیک پاک و بدون آلایندگی.

البته اگر شما به تازگی معاینه فنی خودرویتان را اخذ کرده باشید ، برای اخذ معاینه فنی برتر یا ویژه تنها نیمی از هزینه را پرداخت خواهید کرد ، اما اگر تاریخ معاینه قبلی شما رو به پایان باشد و ملزم به دریافت باشید ، باید کل این هزینه را پرداخت کنید.

tehran-pollution-2

در واقع به گفته مدیر عامل ستاد مرکزی معیانه فنی تهران: "آن دسته از خودروهایی که معاینه‌فنی دارند، برای اخذ معاینه‌فنی برتر باید نصف هزینه آن را پرداخت کنند، اما چنانچه خودرویی فاقد معاینه فنی باشد با پرداخت مبلغ ۲۲ هزار تومان می تواند معاینه فنی برتر (ویژه) اخذ کند."

نمونه تست های جدیدی که در این معاینه فنی ویژه لحاظ خواهد شد ، کاهش شاخص مونوکسید کربن از ۲.۵ به ۰.۷ واحد و تست دور موتور و ۲۵۰۰ دور بر دقیقه است که به صورت سختگیرانه تری بر روی همه خودرو ها انجام می شود.

saipa-pride-3

ظاهرا قرار است در فاز نخست در کلانشهر‌ها معاینه فنی ویژه الزامی شود جای معاینه فنی نوع ۲ را بگیرد، احتمالا از سال آینده معاینه فنی برتر (ویژه) به شکل کلی جایگزین معاینه فنی فعلی خواهد شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato